‘COVID19’ FAJTORI KUJDESTAR I VDEKJEVE!

‘COVID19’ FAJTORI KUJDESTAR I VDEKJEVE!

Nga arkivi i facebookut, 29 Mars 2020

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 15 shtator 2021

Këto ditë fajtori kujdestar për vdekjet në spital është Covid19, ndërsa në botë vdesin qindramijë njerëz në orë nga sëmundje të ndryshme kronike!

Izolimi (karantinimi) shkakton frikë kolektive, ndërsa frika sëmundje e nënshtrim, jo mbrojtje për mosinfektim! Këto masa të politikës dhe jo vetëm, e ndalin jetën, jo covidin. Prandaj nuk mund të zëvendësohet natyra (ajri i pastër) me ambientin e mbyllur siç janë shtëpitë tona!

Për mendimin tim kjo situatë është krijuar me qëllime përfitimi (miliardëshe) nga shpikësit e këtij “covidi viral” global!

***

Sa për dijeni lexoni në foto vdekjet në botë sipas worldometers.info, në periudhën 1 janar 2020 – 25 mars 2020! Ka më së paku vdekje nga koronavirusi!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura