DËSHMI NGA DASMA E KADRI ZEKËS DHE SAIME ISUFIT, MË 2 JANAR 1982 (VIDEO)

DËSHMI NGA DASMA E KADRI ZEKËS DHE SAIME ISUFIT (VIDEO)

Nga Sheradin Berisha, 17 Janar 2023

Magglingen (Biel – Bienne), më 2/3 janar 1982:

Një fragment nga martesa e Kadri Zekës me Saime Isufin kur këndohet kënga “Oj Kosovë, oj nana jonë”, 15 ditë para se të vriteshin në Untergrupenbach (afër Heilbronit) në Gjermani (më 17.01.1982) bashkë me Jusuf e Bardhosh Gërvallën.

***

St.Gallen, 2 janar 1982: Kadri Zeka i përshëndet bashkëveprimtarët e ftuar në dasmën e tij …

https://www.facebook.com/sheradin.berisha/videos/10218733798952502

”’

Ky event dasmor ku morën pjesë dhjetra bashkëveprimtarë të Kadri Zekës e vëllezërve Gërvalla nga Zvicra dhe Gjermania, u mbajt në një vend malor në Magglingen afër qytetit Biel – Bienne. Kadri Zeka selinë e veprimtarisë e kishte në Biel – Bienne, në Librarinë e miqve zviceranë: Beat Schaffer dhe Kathrin Asal, ku dhe e botonte gazetën “Liria” organ i OMLK-së si dhe shumë materiale të kësaj organizate.

https://www.facebook.com/watch/?v=694842281231399

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura