GJURMË SHQIPTARE – KËNGA 900 VJEҪARE E SHQIPTARËVE

Pashtriku.org, 28 korrik 2017: Kultura shpirtërore ka një vend thelbësor në historinë e një populli. Përmes saj trashëgohen vlera të jashtëzakonshme, që sot pak njihen.
Në dokumentarin e radhës të ciklit “Gjurmë Shqiptare”, nga gazetari Marin Mema, u risoll historia e panjohur e Gjergj Kastriot Skënderbeut pas vdekjes së tij.
Shqiptarët ruajnë për breza një pasuri të rrallë, një këngë 9-shekullore me një histori të jashtëzakonshme e të panjohur. Por cila është kjo këngë dhe kalorësi i saj enigmatik?
Ndiqni të plotë videon e dokumentarit të gazetarit Marin Mema.

Gjurmë Shqiptare – Kënga 900 vjeçare e shqiptarëve
 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura