HELGA’S SECRETS, BOTON NJË NGA LIBRAT E RRALLË ‘ҪIFUTËT KUNDËR VATIKANIT’!

Pashtriku.org, 21 prill 2017: Shtëpia botuese “Helga’s Secrets” në Tiranë, ka botuar një nga librat e rrallë, në mos i vetmi në shqip, që tregon me guxim e pa gënjeshtra, me dokumenta e citime të shumë burimeve, të qëmtuara nga autori i shquar francez, aristokrati Vicont Leon de Poncins. Libri i përkthyer në gjuhët më të shquara të kontinentit tonë, shpërfaq konfliktin e thellë doktrinar dhe që këtej të përgjakshëm mes çifutëve dhe të krishterëve, në bazë të së cilës ka qenë vrasja e Jezusit prej Sanredinit të Jeruzalemit. Ky konflikt jo edhe aq i largët e i padëmshëm për ne shqiptarët që kulmoi me luftën e dytë botërore ku u përplasën nazizmi dhe sionizmi, duhet studiuar nga elita e shoqërisë sonë si edhe duhet lexuar ky libër i shkëlqyer nga të gjithë lexuesit e vëmendshëm, studentët, politikanët, mësuesit e historisë dhe politologjisë, studiuesit e religjioneve, etj. Libri do të jetë në shitje në panairin e 23 prillit 2019 në Muzeun Historik në Tiranë. Mos e humbni shansin ta merni më lirë se në librari. Libri ka 290 faqe dhe kushton 9 mijë lekë, ashtu si edhe libri tjetër mbi Agharten që ka të njëjtin çmim me 315 faqe.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura