KUSH JANË KREDITORËT NDËRKOMBËTARË?!

Shkurt e trup – njeriu është rob i bankës!

KUSH JANË KREDITORËT NDËRKOMBËTARË?!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 05. 06. 2022

Kreditorët ndërkombëtarë janë banikerët privat (jo shtetëror)! Ata e menaxhojnë tërë sistemin e parasë, përmes:

– Bankës Botërore (BB),

– Fondit Monetar Ndërkombëtarë (FMN),

– Bankës Qendrore Europiane (BQE) etj., dhe si të tillë kanë nën kontroll gjithë sistemin ekonomik, financiar dhe politik të shteteve në Botë.

Shkurt e turp, të gjithë njerëzit individualisht dhe shtetet veç e veç, janë klientë të Bankës!

Dhe të gjitha krizat financiare (siç është kjo që po e përjetojmë sot) i shkakton Banka!

Babai i Bankës dhe i dinastisë Rothschild, Mayer Amschel Bauer Rothschild (1773-1855) ka thënë: “Më jepni të drejtë t’i shtypi paratë e një shteti, e pastaj nuk më intereson se kush i harton ligjet e tij”!!!

***

Nga kjo rezulton se njeriu është rob i bankës!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura