MANIPULIMI MEDIATIK!!!

MANIPULIMI MEDIATIK!!!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 19 shtator 2021

Nga arkivi, 18. 09. 2020

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Prandaj shkrimtari amerikan, Mark Twein me të drejt ka thënë: “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”!

***

Një foto flet më shumë se 1000 fjalë!

Kur e shohim këtë Pamje në foto e kuptojmë mirëfilli se si e përhapin televizionet, frikën dhe panikën te njerëzit, lidhur me Plandeminë “Covid19” që e projektuan shkatërruesit e njerëzimit!

Shikoni gazetarin duke raportuar para kamerës! Është veshur (këmbë e kokë) me paisje ‘anti-covid’, ndërsa kameramani prapa pamjeve televizive nuk ka as maskë !!! Ky mashtrim nuk don koment!

Prandaj televizionet e kontrolluar nga politika dhe jo vetëm, këto ditë po manipulojnë me ndjenjat tona!

#Zgjohu #mos #fli #me #sy #hapur!!!

—————-

Nga arkivi, 18. 09. 2020

MANIPULIMI MEDIATIK!!!

Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217574881780297&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura