MISTERI I VRASJES SË ZENEL ISLAMIT (LULIT I VOCËR I MIGJENIT) / VIDEO /

Shfaqet dokumentari Misteri i vrasjes së Zenel Islamit (Luli i vocër i Migjenit). Ky dokumentar tenton të zbardhë apo të hedh dritë mbi krimet e ndodhura gjatë periudhës së regjimit komunist në Shqipëri. I kushtohet dhe bën fjalë për Zenel Islam Shkrelin me origjinë nga Dedaj i Pukës, i cili në periudhën e Monarkisë së Zogut, së bashku me motrën e tij, ishte një nga nxënësit e poetit të njohur shqiptar, Millosh Gjergj Nikolla, apo siç njihet ndryshe, Migjeni. (Memorie.al)

_______

Misteri i vrasjes së Zenel Islamit (Luli i vocër i Migjenit )

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura