NË AUSTRI ËSHTË NGRITUR KALLËZIM PENAL PËR VAKSINIMIN E NJERËZVE ME FAKTE TË RREME!

Shoqatat e Avokatëve, Avokatët e Popullit dhe Organizatat për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut në Shqipëri – Kosovë duhet të zgjohen nga gjumi dy vjeçar i PLANdemisë!

NË AUSTRI ËSHTË NGRITUR KALLËZIM PENAL PËR VAKSINIMIN E NJERËZVE ME FAKTE TË RREME!

A u bindën austriakët e epërm që bënin një vaksinim të rrezikshëm bazuar në fakte dhe shifra mashtruese dhe të rreme? Shoqata “Wir EMUs” kërkon sqarime – dhe ka ngritur kallëzim penal kundër qeverisë së shtetit të Austrisë së Epërme dhe Presidentit të Shoqatës së Mjekëve të Austrisë së Epërme, Peter Niedermoser.

Shoqata e biznesit me rreth 900 anëtarë kritikon të ashtuquajturin “kontroll faktesh mbi vaksinimin Covid-19”, të cilin qeveria e shtetit publikoi së bashku me Shoqatën Mjekësore të Austrisë së Epërme. Ky dokument nuk është përdorur vetëm si mjet për të informuar rreth vaksinimit kundër Covid-it, por edhe për të justifikuar zgjatjen e izolimit për të pavaksinuarit.

***

– Dokumenti përqendrohet në sjelljen e përfitimeve të vaksinimit për popullatën dhe minimizon dëmtimet serioze nga vaksinat. Pretendohet se paraliza e fytyrës si rezultat i vaksinimit “regresohet plotësisht” – por kjo është dukshëm e gabuar. Përveç kësaj, kontrolli i fakteve pretendon se vaksinimi parandalon ecuri të rënda dhe zvogëlon rrezikun e infektimit.

Për më tepër, rreziku i miokarditit nuk është 1:100,000, por një fuqi prej dhjetë herë më e lartë (1:10,000, Instituti Paul Ehrlich). Nuk mjafton gjithashtu, siç pretendohet në “kontrollin e fakteve”, “të merreni me qetësi dhe të mos bëni sporte konkurruese për shtatë ditë” në rastin e inflamacionit të muskujve të zemrës: Përkundrazi, nëse keni simptoma, duhet të konsultoheni urgjentisht me një mjek. , pasi kjo sëmundje nuk shërohet në 56% dhe është fatale në 2%.

Kallëzime penale: A janë joshur njerëzit të vaksinohen me fakte të rreme?

Për shkak të këtij dokumenti të qeverisë dhe të shoqatës mjekësore, aleanca e biznesit të Austrisë së Epërme “Wir EMUs” ka paraqitur tani një kallëzim penal në StA-Linz për falsifikim dokumentesh (duke minimizuar dëmtimin e vaksinës dhe pretendimet e rreme) dhe për krime të mundshme kundër jetës dhe gjymtyrëve.

“Në funksion të këtij falsifikimi të fakteve, ne supozojmë se autoritetet dhe shoqata mjekësore donin të joshin njerëz që nuk dyshonin për tu vaksinuar kundër njohurive të tyre”, thotë Dr. Wolfgang Schmidauer, avokat në “Ne EMUs”.

Nga këndvështrimi i tij, përmbushet kështu edhe aspekti subjektiv i veprës penale (i domosdoshëm për një dënim).

Bernhard Costa, zëdhënës i “Wir EMUs”, shtoi: “Nga njëra anë, rreziku i komplikimeve serioze u nënvlerësua, nga ana tjetër, pretendohej, në kundërshtim me faktet, se vaksinimi frenon transmetimin e ngarkesës virale, gjë që duket se nuk është kështu. Prandaj, një rishikim nga prokuroria publike është thelbësor.”

Përgatiti në shqip: Sheradin Berisha, Facebook 10 Mars 2022

———-

Burimi:

CORONA, POLITIK

Mit falschen Fakten zur Impfung gelockt? Strafanzeige gegen OÖ-Ärztepräsident und Landesregierung

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura