NË SHTETET PERËNDIMORE PO HIQEN MASAT DISKRIMINUESE ANTI-COVID!

NË SHTETET PERËNDIMORE PO HIQEN MASAT DISKRIMINUESE ANTI-COVID!

Dituria nuk është asgjë tjetër përveç se përpunimi i realitetit objektiv, përmes shumë mendjeve të ndritura njerëzore!

Facebook, 01.02.2022

Sheradin Berisha

“Një mik më pyeti: si të mbrohem nga virusi? I thash: mos i dëgjo lajmet e virusit as virusologët e politikës! Merrë vitaminën D, ujë me limon, një copë hudhër, medito, mos vë maskë, dil e shetitu në ajër të pastër… Kaq!”

***

Nga arkivi facebookut, 01.02.2022

Shfuqizimi i masave në Danimarkë

SOT DANIMARKA I THA LAMTUMIRË CORONËS!

Nga Sheradin Berisha

Nga dita e sotme Kopenhaga heq të gjitha kufizimet për Covid19. “Faza kritike” ka përfunduar – pavarësisht incidencës prej 5.000.

“Ne i kemi mbijetuar fazës kritike”, tha kryeministrja e Danimarkës Mette Frederiksen të mërkurën në mbrëmje në konferencën e saj të 26-të për shtyp mbi temën e Koronës. Ajo foli për “një moment historik”.

Nga 1 shkurti do të hiqen të gjitha kufizimet për koronën. “Atëherë Danimarka do të jetë përsëri e hapur – plotësisht e hapur,” ka thënë Frederiksen.

Nuk do të ketë më maska ​​dhe leje vaksinimi, nuk do të ketë më kufizime në takime dhe gjithashtu mund të shtrëngoni përsëri duart: “I themi lamtumirë Coronës” dhe tani “rikthehet jeta siç e dinim përpara Koronës”.

Hapi aktual bazohet në një vlerësim që “Komisioni Epidemik”, një organ teknik këshillimor i qeverisë, e kishte publikuar tashmë të martën.

Prandaj, nuk ka më asnjë arsye për të vazhduar klasifikimin e Covid-19 si një “sëmundje kritike sociale”. Kjo do të eliminonte gjithashtu kërkesat për zbatimin e Aktit të Epidemisë dhe kufizimet sociale të lidhura me to.

——————

Burimi:

Aufhebung von Maßnahmen in Dänemark

Bye-bye Corona 👇👇👇👇👇

https://taz.de/Aufhebung-von-Massnahmen-in-Daenemark/!5832279/

***

Nga facebooku, 01.02.2022

Në Gjermani për stafin mjekësor

VAKSINIMET E LIDHURA ME VENDIN E PUNËS NUK DO TË ZBATOHEN NGA DATA 16 MARS

Nga Sheradin Berisha

Për herë të parë, qeveria federale gjermane pranon qartë se kërkesa e vaksinimit profesional nuk mund të zbatohet nga 16 marsi 2022. Për momentin, personat e pavaksinuar mund të vazhdojnë të punojnë në spitale dhe objekte të kujdesit pas 16 marsit, tha të hënën një zëdhënës i Ministrisë Federale të Shëndetësisë për portalin Business Insider. Kur bëhet fjalë për vaksinimin e detyrueshëm, autoriteti përgjegjës shëndetësor vendos “si të veprohet dhe masat që duhen marrë sipas gjykimit të tij”.

————–

Burimi:

Bericht: Berufsbezogene Impfpflicht greift nicht ab 16. März

——————–

Nga facebooku, më 01.02.2022

Plani i Alain Berset

DERI MË 16 SHKURT DO TË HIQEN MASAT DHE ÇERTIFIKATA E VAKSINIMIT NË ZVICËR!

Ministri i Shëndetësisë në Këshillin Federal të Zvicrës Alain Berset, të premten ka njoftuar se Zvicra do të dalë nga regjimi i pandemisë.

Deri më 16 shkurt 2022 jeta në Zvicër kthehet në normalitet! Nuk do të kërkohen as certifikatat e vaksinimit! Berset specifikon orarin e daljes nga kjo Plandemi…

—————-

Burimi:

Berset gibt den Ausstiegsfahrplan vor – auch Zertifikat soll fallen

Massnahmen bis 16. Februar weg! 👇👇👇

https://www.blick.ch/politik/berset-gibt-den-ausstiegsfahrplan-vor-auch-zertifikat-soll-fallen-massnahmen-bis-16-februar-weg-id17192226.html

_____________

Filluan protestat dhe në kryeqytetin e Australisë, Canberra, gjithmonë nën shembullin e Ottawës

https://www.facebook.com/erton.hysenllari.7/videos/1577656405927066

=================

PËR MASKË QYTETARËT NDËSHKOHEN, POLITIKANËT AMNISTOHEN!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura