PASHTRIKU: MË 24 NËNTOR 2013, BASHKIMI I INTELKTUALËVE SHQIPTARË NË ZVICËR, ORGANIZON TUBIM FESTIV (LEXONI PROGRAMIN)

Pashtriku.org, 20. 11. 20123 – Më 24 Nëntor 2013, Bashkimi i Intelektualëve Shqiptarë në Zvicër, organizon një manifestim, kushtuar festës sonë kombëtare – 28 nëntorit 1912, dhe me këtë rast përurohen librat e katër autorëve: 1.Luljeta Selimi, “Rrëfime tronditëse – Femrat e dhunuara gjatë luftës në Kosovë; 2. Xhevat Rexhaj, “Epoka e shënuar apo Rugova, Flamuri, LDK-ja; 3. Lebit Murtishi, Poezi dhe dy monodrama; 4. Gani Qarri, a.”Mallkim shekujsh”-libër me Poezi, b.”Krijuesit e Historisë” libër në Prozë dhe c.”Vrasje Idealesh” libër në Prozë. Tubimi mbahet në Adresën: “RISTORANTE PIZZERIA TRAUBE” Rruga: SCHULHAUSSTRASSE 9, 4513 LANGENDORF /SOLOTHURN/, duke filluar në orën 14:00-20:00.
Në vijim lexoni Programin e këtij manifestimi:


*  *  *

MË 24 NËNTOR 2013, BASHKIMI I INTELKTUALËVE SHQIPTARË NË ZVICËR, ORGANIZON TUBIM FESTIV, KUSHTUAR 28 NËNTORIT 1912 DHE ME KËTË RAST PËRUROHEN LIBRAT E LULJETA SELIMIT, XHEVAT REXHAJT, LEBIT MURTISHIT DHE GANI QARRIT

LEXONI KËTU: https://pashtriku.org/?kat=43&shkrimi=2061

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura