PO BËHET GATI DOZA E KATËRT, PËR T’I LËNË VEND DOZËS SË PESTË …!!!

FILE PHOTO: A woman holds a small bottle labelled with a “Coronavirus COVID-19 Vaccine” sticker and a medical syringe in this illustration taken October 30, 2020. REUTERS/Dado Ruvic/File Photo

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

PO BËHET GATI DOZA E KATËRT, PËR T’I LËNË VEND DOZËS SË PESTË …!!!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 21 Prill 2022

“Marrëveshja që ne kalojmë sot për miratim në Kuvendin e Shqipërisë na vë në dispozicion dhe 1 milion doza të tjera të vaksinës Pfizer, të cilat do të vijnë sipas një kalendari, duke filluar nga muaji maj dhe deri në muajin dhjetor të këtij viti, duke përcaktuar të gjitha afatet e kohës dhe jetëgjatësisë së vaksinës, në mënyrë që të kemi gjithë mundësinë për t’i përdorur në kohë, sipas planit tonë të përgjigjies të vaksinimit në vendin tonë.” kështu ka deklaruar sot Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në fjalën e saj në Kuvendin e Shqipërisë.

Me këtë rast ajo ka paraqitur amendimin e marrëveshjes mes kompanisë Pfizer dhe Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ministrit të Shtetit për Rindërtimin dhe Institutit të Shëndetit Publik, duke u shprehur se qeveria shqiptare garanton me këtë marrëveshje, vijimin e procesit të vaksinimit për të gjithë popullatën, duke përfshirë edhe dozën e dytë përforcuese, do të thotë DOZËN E KATËRT!!!

***

Derisa Shqipëria blenë doza të reja …

POLONIA REFUZON DOZAT SHTESË TË VAKSINAVE COVID, DHE AS NUK DO TË PAGUAJ PËR TO! PSE?! Shikoni videomaterialin e kanalit7:

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220477236457350/271350188532996

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura