‘PROFETI’ I PLANDEMISË B.GATES, PARASHIKON ZËVENDËSIMIN E TELEFONAVE INTELIGJENTË ME TATUAZHET ELEKTRONIKE NË LËKURËN E NJERIUT!

Të lexojmë që të mësojmë kah po shkojmë!

‘PROFETI’ I PLANDEMISË B.GATES, PARASHIKON ZËVENDËSIMIN E TELEFONAVE INTELIGJENTË ME TATUAZHET ELEKTRONIKE NË LËKURËN E NJERIUT!

Nga sheradin Berisha, Pashtriku 24 Mars 2022

“Profeti” i PLANdemisë “Covid-19”, Bill Gates, ka bërë një surprizën të radhës, ka parashikuar zhdukjen e telefonave inteligjentë në formën e tyre aktuale, për të zëvendësuar me tatuazhe elektronike në lëkurën e njeriut, me synimin për të mbledhur të dhëna mjekësore dhe sportive!

Për më tepër, këto tatuazhe do të lejojnë të merren mesazhe, të bëhen telefonata dhe të mësohet vendndodhjen gjeografike. Këto tatuazhe në lëkurë do të përmbajnë sensorë dhe gjurmues të vegjël, të cilët më vonë do të përçojnë energji elektrike e cila do të përdoret për të dërguar dhe marrë informacion, bazuar në teknologjinë NFC (e njëjta teknologji e përdorur në telefona për të bërë, për shembull, pagesa pa kontakt etj).

***

Në vijim lexoni shkrimin informues të “Techgh24” botuar më 8 Mars 2022 me titull:

“Bill Gates parashikon se tatuazhet elektronike do të zëvendësojnë telefonat inteligjentë”

Nga Techgh24 – 8 Mars 2022

Miliarderi, Themeluesi i gjigantit të softuerit Microsoft, Bill Gates ka parashikuar se një teknologji elektronike e tatuazheve që do të shfaqet së shpejti do të zëvendësojë telefonat inteligjentë në të ardhmen e afërt.

Kjo nuk është hera e parë që Gates bën një parashikim. Gates kishte folur më parë për një pandemi që kishte parashikuar vite përpara Covid-19.

Aktualisht, tatuazhet elektronike janë duke u zhvilluar nga kompania e bazuar në bioteknologji Chaotic Moon. Tatuazhet elektronike kanë për qëllim analizimin dhe mbledhjen e informacionit nga trupi i njeriut.

Të dhënat e ruajtura nga tatuazhet janë informacione mjekësore dhe sportive në mënyrë që të mundësohet parandalimi dhe kontrolli i sëmundjeve, si dhe përmirësimi i performancës fizike dhe ushtrimore nëpërmjet shenjave vitale.

Ndërsa tatuazhet elektronike janë ende në zhvillim, dihet se ato aplikohen përkohësisht në lëkurë me sensorë dhe gjurmues të vegjël që dërgojnë dhe marrin informacion nëpërmjet bojërave speciale që përçojnë energjinë elektrike.

Gates dëshiron që tatuazhet elektronike të zëvendësojnë telefonat inteligjentë. Por adoptimi i hershëm i tatuazheve elektronike nuk i mjaftoi 66-vjeçarit, i cili donte që kjo pajisje futuriste të ishte një zëvendësim i smartfonit.

Ideja e Gates, është parë në disa filma të Hollivudit, ku njerëzit mund të përdorin tatuazhe elektronike të zhvilluara nga Chaotic Moon për të bërë telefonata, për të dërguar mesazhe ose për të gjetur adresa.

Deri më tani nuk flitet ende për kohën e parashikuar se kur do të lansohet apo shitet në treg. Gates dhe ekipi i tij po kërkojnë mënyra për t’i bërë pajisjet e reja që njerëzit të përdorin dhe të bëjnë gjëra të tilla si telefonat inteligjentë.

———–

Burimi:

Bill Gates Predicts Electronic Tattoos Will Replace Smartphones / By Techgh24 – Mar 8, 20220

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura