REXHEP KASUMAJ: MOT I RI DHE HISTORI E VJETËR

Berlin, 27 qershor 2020: Kam shkruar dhe e përsëris. Tashmë disaherë.
Me parë se normë, është një formulë e pashkruar që pason ndërrime rendesh dhe epokash.
Pas çdo lufte, kur i arrin rrezja e një gjykate, dënohen ose humbësit ose të vegjëlit.
Ndaj pra, gjermanët ishin të mëdhenj por humbës, kurse shqiptarët janë fitimtarë por të vegjël.
Sa vështirë të jesh zot i një toke të ngushtë dhe, njëherësh, të pasur e gjeopolitikisht fatale…

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura