SHERADIN BERISHA: SHQIPTAR, POLITIKA ME KADRI VESELIN NUK ËSHTË MJEKSI, AS ‘NËNA TEREZE’ PËR BAMIRËSI!

Pashtriku, 24 shtator 2019: Shqiptari, djali i Adem Demaçit, në Teatrin e kukullave politike e paska përzgjedhur aktrimin me Kadri Veselin e PDK’së!
***
Shqiptar, politika me Kadri Veselin nuk është mjeksi, as “Nëna Tereze” për bamirësi, por është kompani e biznesit që abuzon me buxhetin shtetit në emër të miletit!
Të cilit milet?!
Të atij mileti që i kryen punët më së lehti (klientelës së tij)!
***
Shqiptar, shiko këtë videoinçizim, për ta kuptuar mirëfilli se, si i kryejnë punët, shefi i shefave të shefave – Adem Grabovci me kryeshefin e Prontos, Kadri Veseli!

Dosja e shefave X, Grabovci i thote Veselit: Ti i merr vendimet, une i zbatoj!
https://youtu.be/HQqykFp8Rzc

***
Shqiptar, me duket e paske mbajtur mirë në mend një fjalë të Bacit Adem, i cili shpesh e përsëriste!
Ai thoshte: “s’ka ma të mirë se Hashim Thaçi”!
Edhe për ty Shqiptar, më duket s’paska më të mirë se Kadri Veseli, i cili bashkë me Hashimin e sojin e tij, për 20 vjet rresht – shqiptarëve ua kanë ‘vrarë’ edhe shpresën për jetë të dinjitetshme!
Ani djali bacit, të priftë e mbara!

_______________
(Shkrimi fillimisht është publikuar me 29 gusht 2019 në facebook)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura