SHKRIMI
e mërkurë, 03 mars 2021

AZIZ BICI: SI USHTAR I UҪK'së DUA TË HETOHEM NGA PROKURORIA E KOSOVËS!

Pashtriku.org, 19. 03. 2015 - Të nderuar bashkëkombas, Tash e disa vite, para se të jetë temë aktuale Gjykata Speciale, më 9 shtator 2007, duke parë se jemi të lënë pas dore prej vetë përfaqësuesve politikë dhe shtetërorë, kam kërkuar që të niset një hetim nga Prokuroria e Kosovës rreth aktivitetit tim dhe Luftës së UÇK-së. Kjo me qëllim që të demantoj të gjithë ata që thonë se UÇK-ja nuk ka pas legjitimitet të luftojë kundër forcave armike serbe.

Pasi që Sekretaria e Prokurorisë së Kosovës nuk ma zyrtarizoi informatën time, në ditën e dytë të insistimit tim, më obliguan që të takohem me kryeprokurorin e atëhershëm, z.Osman Kryeziu, i cili e lexoj letrën e shkruar duke më pyetur se: "çka dua të arrij me këtë informatë". Unë i thashë se: "kam fituar argumente të mjaftueshme për të kaluarën tonë si popull dhe ushtri, por këto po i mbajmë vetëm në kujtesë duke mos u verifikuar, shkruar dhe arkivuar kjo e kaluar. Sepse jam i vetëdijshëm se Serbia po përdor mjete të ndryshme për të shpërlarë trurin tonë si popull". Pastaj, kryeprokurori më dëftoi dhe argumentoi se ishte politika ajo që pengoi zyrtarizimin e kërkesës sime.

Bashkangjitur mund ta gjeni letrën time drejtuar prokurisë.


Me respekt,

Aziz Bici: aziz.bici18@gmail.com

00377/44 161 152


 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks