SHKRIMI
e enjte, 27 shkurt 2020

SHERADIN BERISHA: E KEQJA QË NUK DUHET TË TRIUMFOJË

Pashtriku, 12 janar 2020: Në politikë ndryshimi është proces i zhvillimit! Kush s'e pranon zhvillimin ka pranuar stagnimin! Në këtë kuptim mendoj se, nuk duhet ta pranojmë stagnimin, por zhvillimin, i cili sjellë natyrshëm ndryshimin! "Mënyra më e mirë për ta mbajtur fjalën është të mos e japësh atë”, kishte thënë gjenerali francez, Napoleon Bonaparte, (1769-1821).

Ndërkaq shkrimtari i shquar spanjoll, Miguel de Servantes, (1547-1616) thoshte: "Nuk është punë që të nderon, t'ia hedhësh atij që të beson"!

Prandaj "e keqja triumfon, falë njerëzve të mirë që mashtron", ka thënë ekonomisti dhe sociologu francez, Pierre-Joseph Proudhon, (1809-1865).

***

Sot më shumë se kurrë politikanët (fitues të zgjedhjeve të 6 tetorit 2019) që zotohen për ndryshim (në planin e brendshëm), duhet ta mbajnë fjalën dhe kështu të mbesin të nderuar, ndërsa populli të mos ndihet i mashtruar! Sepse vazhdon t'u beson që e keqja 20 vjeçare e politikës në Kosovë të mos triumfojë!

 


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks