SHKRIMI
e diel, 23 shkurt 2020

13 FAMILJET QË DREJTOJNË EKONOMINË DHE POLITIKËN GLOBALE! /FOTO+VIDEO/

Pashtriku.org, 24. 11. 2015: Njerëzit janë shumë kurioz të dinë se kush në të vërtetë drejton ekonominë dhe politikën globale. Ata janë 13 familje të pasura dhe të pushtetshme, të cilat prej shumë shekujsh e udhëheqin botën jo publikisht, por nga prapaskena dhe pëbëjnë Iluminatin. Ata njihen si biznesmen të fuqishëm në fushën bankare, të naftës, në miniera, në ari, diamante etj. Në të vërtetë në duartë e tyre janë bankat: FMN, BB, Bankat Nacionale dhe institucionet tjera financiare. Pastaj kanë nën kontroll të gjitha religjionet, mediet e shkruar, elektronike dhe televizive, filmin, kinematografinë etj. Mbi të gjitha kjo familje i ka nën mbikëqyrje të gjitha qeveritë e shteteve, gjyqësorin dhe shërbimet e sigurisë së tyre, nëpërmes organizatave të ndryshme politike, ushtarake, të sigurisë, ekonomike, kulturore, sociale etj.

Ato familje janë:

1 - ASTOR

2 - BUNDY

3 - COLLINS

4 - DUPONT

5 - FREEMAN

6 - KENNEDY

7 - LI

8 - ONASSIS

9 - ROCKFELLER

10 - ROTHSCHILD

11 - RUSSELL

12 - VAN DUYN

13 - MEROVINGI

***
The Illuminati and the 13 richest family bloodlines in the world

These 13 Families Control Planet Earth & Shadow Forces of the New World Order.


…………………………………………

(Përgatiti editori i pashtriku.org, sh.b)


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks