SHKRIMI
e martë, 14 gusht 2018

SHERADIN BERISHA: KUSH E KRIJOI FUNDAMENTALIZMIN ISLAMIK?!

Pashtriku.org, 29 qershor 2017: Ditëve të fundit në mediet e shkruara dhe elektronike si dhe në rrjetet sociale ka plasur një polemikë me shumë akuza e kundërakuza, lidhur me përhapjen dhe fuqizimin e 'fundamentalizmit islamik' në Kosovë dhe në trevat tjera të etnikumit shqiptarë!

***


Për gjenezën e 'fundamentalizmit islamik' kanë shkruar shumë studiues në botë.

Me këtë rast po i referohem studiuesit kanadez, David Livingston.

David Livingston, në librin: (Terrorism and the Illuminati: A Three-Thousand-Year History) - "Terrorizmi dhe Iluminatët - Një histori 3000 vjeçare, (2007)", shkruan në detaje për mënyrën sesi Ilumuminatët (banikerët), duke operuar me anë të fondeve të tyre në Arabinë Saudite, (me bankën e Anglise dhe amerikane), mundën të shkatërronin Perandorinë Osmane dhe të ruanin për vete Lindjen e Mesme! Ai gjithashtu shpjegon sesi ata (bankierët iluminatë) vazhdojnë të perdorin një mori Kultesh si: Vahabizmin (e viteve 1700'të), Salafizmin (e viteve 1900'të), si dhe Shoqërinë Sekrete "Vëllazëria Myslimane" (e vitit 1930'të) për të ndarë ISLAMIN dhe për të krijuar fundamentalizmin fanatik (islamik) dhe ndjelljen e terrorit në përgatitje për - siç thotë ai - në "Luftën e Civilizimeve"!

Nivelet me të ulëta (terroriste) mund të besojnë se janë duke mbrojtur Islamin, duke iu kundërvënë Perendimit. Ata në të vërtetë janë duke i shërbyer agjendës iluminate, kanalet e së cilës depërtojnë në fuqinë e lartë britanike dhe amerikane, kurse në nivel të ulët, në shoqëritë kriminale okulte.

Studiuesi Livingston, madje shkruan se regjimi aktual i Iranit nuk është i pavarur. Iluminatet e krijuan atë pas largimit të Shahut dhe instalimit të Ajatollah Komneit. Në çdo luftë, iluminatët (bankierët) kontrollojne të dyja palët e konfliktit dhe as në Luften e tretë Botërore nuk do të ketë përjashtim, thotë z.Livingston.

_________________

*) Autori i librit, D.Livingston ka lindur në Montreal në vitin 1966 nga i ati xhamajkano-kanadez (një mësues) dhe nga e ëma kanadeze-franceze.
Lexoni librin: Terrorizmi dhe Iluminatët - një histori 3000 vjeçare, të David Livingston:

Terrorism and the Illuminati: A Three-Thousand-Year History

https://www.amazon.com/Terrorism-Illuminati-Three-Thousand-Year-David-Livingstone/dp/1615773061/ref=reader_auth_dp

***


Introduction to Illuminati Studies: From ... -- with David LivingstoneIlluminati, Islam & Terrorism with David Livingstone


_________________


KUSH E KRIJOI ISIS'in?!

JOHN KERRY: 'UASHINGTONI E KRIJOI ISIS'in PËR RRËZIMIN E BASHAR AL-ASAD'it NË SIRI!

http://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=6166

***

JULIAN ASSANGE: CIA KRIJOI SHTETIN ISLAMIK (ISIS)!

http://pashtriku.org/?kat=49&shkrimi=6158


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

FOTODËSHMI

  • Deshmoret e Kombit
  • Xhemajli Berisha
  • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
  • Mehë Uka
  • Tahir Sinani
  • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
  • Xheladin Gashi - Plaku
  • Jashar Salihu
  • Xhemajl Fetahaj
  • Agim Ramadani
  • Indrit Cara - Kavaja
  • Mujë Krasniqi - Kapuçi
  • Abedin Rexha - Sandokani
  • Fehmi i Xheve Lladrovci
  • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
  • Bekim Berisha - ABEja
  • Ilir Konushevci
  • Ismet Jashari - Kumanova
  • Luan Haradinaj
  • Adrian Krasniqi
  • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
  • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
  • Adem Jashari
  • Ahmet Haxhiu
  • Fadil Vata
  • Ukshin Hoti
  • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
  • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
  • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
  • Naser Hajrizi
  • Adem Demaçi
  • Metush Krasniqi
  • Zekeria Rexha
  • Xheladin Hana
  • Musine Kokollari
  • Marije Shllaku
  • Gjon Serreçi
  • Qemal Stafa
  • Mulla Idriz Gjilani
  • Shaban Polluzha
  • Avni Rrustemi
  • Azem e Shote Galica
  • Asdreni
  • Migjeni
  • Ndre Mjeda
  • Shtjefën Gjeqovi
  • Faik Konica
  • Fan Noli
  • Gjergj Fishta
  • Bajram Curri
  • Isa Boletini
  • Idriz Seferi
  • Hasan Prishtina
  • Luigj Gurakuqi
  • Ismail Qemali
  • Dedë Gjo Luli
  • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
  • Mehmet Pashë Deralla
  • Vaso Pashë Shkodrani
  • Naum Veçilharxhi
  • Haxhi Zeka
  • Mic Sokoli
  • Naim Frashëri
  • Sami Frashëri
  • Sylejman Vokshi
  • Ymer Prizreni
  • Ali Pashë Gucia
  • Abdyl Frashëri
  • Jeronim De Rada
  • Marko Boçari
  • Bubulina
  • Pjetër Bogdani
  • Lekë Dukagjini
  • Gj.K.Skënderbeu
  • Teuta
  • Kostandini i Madh
  • Leka i Madh
  • Iliria

VIDEO

Selver Mackaj 2

Selver Mackaj 1

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks