SHKRIMI
e shtunë, 08 gusht 2020

SHERADIN BERISHA: PADIA E HASHIM THAҪIT PËR 'GJENOCID KUNDËR SERBISË' - ËSHTË NJË GËNJESHTËR E RADHËS!!!

Pashtriku.org, 24. 02. 2015 - (Nuk është hera parë që gënjen Hashim Thaçi!) -"Kosova do të ngre një padi ndaj Serbisë, për të paguar dëmet e krijuara gjatë luftës në periudhën 1998-99… Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë. Ne kemi fakte, dëshmitarë dhe për këtë është në dijeni e gjithë bota", - kështu ka deklaruar zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi - në një intervistë për agjencinë turke të lajmeve "Anadolu". Edhe në dhjetor të vitit 2010 kur u bë publike Raporti i Dick Marty't, lidhur me krimet e supozuara nga UҪK'ja, pa humbur kohë Hashim Thaçi (atëkohë Kryeministër i Kosovës) kishte paralajmëruar se do të ngre padi kundër senatorit zviceran, Dick Marty (për shpifje etj), por për çudi kjo padi s'u ngritë kurrë! Hashimi gënjeu! Prandaj edhe kjo padi e paralajmëruar për GJENOCID …kundër Serbisë është një gënjeshtër e radhës!

***

Të nderuar lexues,


Që nga viti 2007 kam shkruar shumë herë për krimet e kryera nga Serbia (gjatë luftës në Kosovë 1998 - 1999), dhe gjithmonë kam kërkuar nga Qeveria e Kosovës, dhe institucionet tjera të sigurisë që të ngritet një Padie penale, kundër Serbisë si shtet, për gjenocidin dhe etnocidin e kryer në Kosovë, por asnjëherë deri më sot, Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Hashim Thaçi (nga vundviti 2007 e deri në qershor 2014), por as edhe kjo qeveri aktuale e drejtuar nga Isa Muastafa, nuk kanë bërë asgjë në këtë drejtim!!!

===========

Në vijim ju sjellë disa publikime të shkruar nga dhjetori i vitit 2007… lidhur me Krimet e bëra nga Serbia në Kosovë - gjatë dy viteve të luftës (1998 - 1999)!

***BARBARËT E “MESJETËS“ TË FUNDSHEKULLIT XX!

DËSHMI RRËNQETHËSE: AKTE MIZORE TË KRYERA NGA BARBARËT SERB!(Përgatiti: Sheradin Berisha, 23. XII. 2007)

PSE QEVERIA NUK NGRE PADI KUNDËR SERBISË PËR GJENOCIDIN E KRYER NË KOSOVË?!

Lexoni më gjerësisht: http://pashtriku.beepworld.de/barbaretfoto.htm


***


Në vijim lexoni shkrimin tjetër:Hallkat e zinxhirit komandues të strukturave kriminale serbe gjatë luftës në Kosovë (1998-1999)

CILAT ISHIN HALLKAT E ZINXHIRIT KOMANDUES TË STRUKTURAVE MILITARE

DHE PARAMILITARE SERBE GJATË LUFTËS NË KOSOVË ?!


&

KUSH E PROJEKTOI PLANIN E OPERACIONIT “PATKOI” DHE SA FORCA MILITARE DHE PARAMILITARE SERBE MORËN PJESË NË REALIZIMIN E

KËTIJ OPERACIONIN SHFAROSËS PËR SHQIPTARËT ?!

Shkruan: Sheradin BERISHA

Lexoni më gjerësisht: http://pashtriku.beepworld.de/varrmihesitekosove.htm


***

Lexoni edhe një shkrim:Barbarët e fundshekullit XX!

PSE QEVERIA NUK NGRE PADI KUNDËR SERBISË PËR GJENOCIDIN E KRYER NË KOSOVË?!

Shkruan: Sheradin BERISHA

Lexoni më gjerësisht: http://pashtriku.beepworld.de/barbaret.htm

***

Edhe një tjetër…:Krimet e luftës në Kosovë 1998 - 1999

KRIMET E PANDËSHKUARA NË KOSOVË!

Shkruan: Sheradin Berisha

ASKUSH S'I NDJEK KRIMINELËT!


Pas përfundimit të luftës, kur popullata e shpërngulur kthehet në Kosovë, ka gjetur dokumente ushtarake e madje edhe fotografi, në të cilat shihen qartë militarët e paramilitarët serbë në aksione, duke buzëqeshur mistershëm me armë në dorë përpara shtëpive që i kishte kapluar zjarri. Edhe pse emrat e kriminelëve që kryen mijëra masakra, janë identifikuar nga njerëzit që mbijetuan krimin, deri më sot askush nga përgjegjësit e sigurisë në Kosovë, as policia apo prokuroria e EULEX’it, as policia e Kosovës apo prokuroria vendore, por as institucionet tjera ndërkombëtares dhe as ato vendore (Qeveria, presidenca, Kuvendi apo shoqëria civile), nuk kanë treguar as më të voglin interesim, për t´i ndjekur e arrestuar këtë mori kriminelësh. Ndërkohë që EULEX’i po i ndjek e arreston luftëtarët e lirisë, të cilët me armë në dorë e mbrojtën popullatën nga gjenocidi dhe etnocidi serbë! Kur kihen parasysh të gjitha këto fakte dhe mijëra të tjera si këto, natyrshëm bëhen përgjegjës, gjithë lidershipi politikë e institucional i Kosovës, për neglizhencën totale rreth ngritjes së një Padie penale, kundër shtetit serbë, për gjenocidin dhe etnocidin e kryer në Kosovë.

***

Lexoni më gjerësisht: http://pashtriku.beepworld.de/krimet_kosove_9899.htm


kthehu

SHKRIMET E FUNDIT

FOTOLAJM

Adem Jashari 1955 - 1998

FOTODËSHMI

 • Deshmoret e Kombit
 • Xhemajli Berisha
 • Shaban, Adem e Hamëz Jashari
 • Mehë Uka
 • Tahir Sinani
 • Ridvan Qazimi - Komandant Lleshi
 • Xheladin Gashi - Plaku
 • Jashar Salihu
 • Xhemajl Fetahaj
 • Agim Ramadani
 • Indrit Cara - Kavaja
 • Mujë Krasniqi - Kapuçi
 • Abedin Rexha - Sandokani
 • Fehmi i Xheve Lladrovci
 • Remzi Ademaj, Xhevat e Seladin Berisha
 • Bekim Berisha - ABEja
 • Ilir Konushevci
 • Ismet Jashari - Kumanova
 • Luan Haradinaj
 • Adrian Krasniqi
 • Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
 • Bahri Fazliu dhe Agron Rrahmani
 • Adem Jashari
 • Ahmet Haxhiu
 • Fadil Vata
 • Ukshin Hoti
 • Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu
 • Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha
 • Jusuf Gërvalla dhe Kadri Zeka
 • Naser Hajrizi
 • Adem Demaçi
 • Metush Krasniqi
 • Zekeria Rexha
 • Xheladin Hana
 • Musine Kokollari
 • Marije Shllaku
 • Gjon Serreçi
 • Qemal Stafa
 • Mulla Idriz Gjilani
 • Shaban Polluzha
 • Avni Rrustemi
 • Azem e Shote Galica
 • Asdreni
 • Migjeni
 • Ndre Mjeda
 • Shtjefën Gjeqovi
 • Faik Konica
 • Fan Noli
 • Gjergj Fishta
 • Bajram Curri
 • Isa Boletini
 • Idriz Seferi
 • Hasan Prishtina
 • Luigj Gurakuqi
 • Ismail Qemali
 • Dedë Gjo Luli
 • Çerqiz Topulli dhe Mihal Grameno
 • Mehmet Pashë Deralla
 • Vaso Pashë Shkodrani
 • Naum Veçilharxhi
 • Haxhi Zeka
 • Mic Sokoli
 • Naim Frashëri
 • Sami Frashëri
 • Sylejman Vokshi
 • Ymer Prizreni
 • Ali Pashë Gucia
 • Abdyl Frashëri
 • Jeronim De Rada
 • Marko Boçari
 • Bubulina
 • Pjetër Bogdani
 • Lekë Dukagjini
 • Gj.K.Skënderbeu
 • Teuta
 • Kostandini i Madh
 • Leka i Madh
 • Iliria

VIDEO

Fazli Berisha - Pashtrik

Selver Mackaj 2

Copyright © 2006 - 2012 Portali Pashtriku.org - Të gjitha të drejtat e rezervuara.     Zhvilluar nga: AlbaProject Networks