ALBERT HABAZAJ: KЁNGЁ PЁR FLAMUR

Vlorë, 16. 02. 2017:

 

 

 

 

 

 KЁNGЁ PЁR FLAMUR

(Përshëndetje Pavarësisë së Kosovës)
Oj, Kosovë, o krah’Shqiponje
Krah’ rrebeshesh i plagosur,
Siç je ti në këto troje
Kam Çamërinë sakatosur.

Vjen me frymë Perëndie
Përreth Sheshit të Flamurit
Yjësia e Lavdive,
Ku zihet Besa e Burrit!

Tok me Ismail Qemalin
Qëndron baca Boletin –
Emblema jonë krenare
Dhe kur ndrin a bubullin.

Prishtina ime është Vlorë
Edhe Vlora ësht’ Prishtinë.
Për FLAMUR po thur kurorë,
Këngë yjesh për SHQIPTARINË.

Sheshi i Flamurit, Vlorë, 17 Shkurt 2008

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura