ARGJIRA UKIMERI: LETËR FALENDERIMI

Prizren, 29 dhjetor 2020: Macja që fshihet në qoshe, mund të kthehet në luan – thotë një fjalë e urtë hebraike.
Fort të dashur,
Bashkëpunimet tona prej një dekadë, shpreh mirënjohjen, respektin dhe kulturën gazetareske mes nesh. Çmueshmërinë që kemi mes vete, tregon një klimë pozitive dhe përkrahje të pakursyer në rrugëtimin tim si gazetare, studiuese dhe hulumtuese në fushën e kulturës. Pengesa dhe kohë jo fortë të këndshme që më përcollën për këtë periudhë kohore, i kam tejkaluar përmes bashkëpunimeve dhe ndërgjegjes tuaj së pakursyer. Mbi të gjitha, shprehë falenderimet milionëshe për punën dhe përkushtimin tuaj që në mënyrë lunatike, kemi arritur që të thyejmë autoritetin e heshtjes për një botë gazetareske demokratike.
Falemnderit që egzitoni!
Përqafime të pambaruara dhe Festa të gëzuara dhe të mbara për të gjithë.
Argjira Ukimeri – Pedagoge, Prizren 29 dhjetor 2020

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura