ASGJË E RE NË KËTË PËRGJIM!

ASGJË E RE NË KËTË PËRGJIM!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 11 shtator 2023

Ky përgjim është vetëm një rrëfim sa për diskutim publik pa mbarim në këtë drejtim. Dhe si i tillë nuk ka vlerë për asgjë tjetër!

Të gjithë e dimë se shërbimet serbe e kanë furnizuar me materiale e dëshmi të rreme Prokurorinë Speciale në Dhomat e Specializuara në Hagë. Dhe rrjedhimisht gjatë procesit gjyqësor të gjitha këto dëshmi me lehtësi do të demaskohen dhe si të tilla nuk kanë relevancë në aktgjykimin e trupit gjykues. Vetëm dëshmitë e dëshmitarëve okularë të viktimave kanë peshë në këtë gjykim!

Serbia për më shumë se 100 vjet rresht nuk ka pas mundësi reale që ta mbajë nën pushtim kaq gjatë Kosovën me vise të tjera, pa pas bashkëpuntorë të tillë dhe jo vetëm, nga radhët e shqiptarëve.

Nuk duhet harruar fakti se, shërbimet Serbe gjatë luftës kanë pasur informatorë edhe brenda radhëve të UÇK-së deri në nivelet më të larta të saj! Dhe ka komandantë e ushtarë të zotë të UÇK-së të cilët u vranë në pusi (prita)!

_________________

Biseda telefonike mes shefit të BIA-s dhe një personi, tregojnë si e çuan Thaçin dhe Veselin në Hagë

Ekskluzive: Biseda telefonike mes shefit të BIA-s dhe një personi, tregojnë si e çuan Thaçin dhe Veselin në Hagë

https://www.facebook.com/watch/?ref=embed_video&v=1678238566031622

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura