MË 13 QERSHOR 2015 ‘BISH – ZVICËR’ ORGANIZON TRYEZË NË NDERIM TË 137 VJETORIT TË LIDHJES SHQIPTARE TË PRIZRENIT

Solothurn, 29. 04. 2015 – Në shenjë nderimi të 137 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Shoqata BISHZ, Ju FTON, që të merrni pjesë në Tryezën e Shoqatës, me punimet e përcaktuara sipas temave në vijim: TEMAT: – Zanafilla dhe pafundsia e gjenocidit serb në Kosovë; – Kosova ka nevojë për ndryshime dhe ndihmën e mërgimtarëve. Pa(mundësia) e jetësimit për ndryshime me ndihmën e mërgimtarëve, për të cilat Kosova ka shumë nevojë?! – Qëndrimet jo parimore të faktorëve ndërkombëtar kundrejt Kosovës dhe Serbisë. Përurimi i librit: «KOSOVA – MADHËSHTIA E NJË MBILEGJENDE» nga autori Agim Shehu.
Për më tepër lexoni ftesën
:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura