AXHENDA E MIKROPIÇIMIT NJERËZOR!

Idea e të qenit çip!

AXHENDA E MIKROPIÇIMIT NJERËZOR!

Një dokumentar shpërfaq axhendën e mikroçipimit, duke treguar se arma e propagandës është përdorur kundër publikut prej dekadash për të na njohur me idenë e të qenit çip.

Procesi i çipimit quhet programim parashikues dhe qëllimi i tij është fjalë për fjalë të programojë mendjen e viktimës në mënyrë që të pranojë pa diskutim çdo gjë që kërkohet nga programuesi. Viktima në përgjithësi nuk është në dijeni të programimit, duke besuar se e gjitha është thjesht një argëtim i padëmshëm. Për këtë arsye ajo mund të jetë një armë e fuqishme dhe efektive kundër nesh.

Duke shpjeguar këtë proces dhe duke dhënë shembull pas shembulli, ky dokumentar është një përpjekje për të paralajmëruar shikuesin për disa nga mënyrat në të cilat ne jemi manipuluar gjatë gjithë jetës sonë për qëllimin specifik, për të na futur ngadalë por me siguri të gjithëve në një botë ferri (kontroll totalitar) me mikroçip.

(Përshtati në shqip: Sheradin Berisha)

——–

Burimet:

Programimi parashikues dhe Axhenda e Mikroçipimit Njerëzor (Predictive Programming and the Human Microchipping Agenda)

***

The Human Microchipping Agenda

https://documentaryheaven.com/human-microchipping-agenda/

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura