COVID-19: E GJITHË E VËRTETA

COVID-19: E GJITHË E VËRTETA

Nga Sheradin Berisha, Facebook 01.01.2023

Shtëpia botuese gjermane “Kopp Verlag” me seli në Rottenburg am, botoi librin “Covid-19: E gjithë e vërteta” (Covid-19: Die ganze Wahrheit) me autorë Dr. Joseph Mercola & Ronnie Cummins. Libri i ka 395 faqe.

***

Përmbajtja e librit “Covid-19: E gjithë e vërteta”

(Zbulime mbi rivendosjen e madhe, izolimet, vaksinimet dhe normaliteti i ri)

Besimi verbërisht i politikës dhe industrisë farmaceutike mund të jetë gabimi më i keq i jetës suaj.

Autorët bestseller të New York Times, Dr. Joseph Mercola dhe Ronnie Cummins, themelues dhe drejtues të Shoqatës së Konsumatorëve Organikë, janë bashkuar për të zbuluar të vërtetën rreth Covid-19 dhe për t’i dhënë fund kësaj çmendurie.

Në këtë libër do të gjeni dëshmi aktuale dhe të reja të zbuluara, se:

👉 Origjina e vërtetë e virusit SARS-CoV-2 është mbuluar (mistifikuar);

👉 Testet PCR, numri i rasteve, vdekshmëria dhe siguria e vaksinimit u manipuluan dhe u keqinterpretuan masivisht;

👉 Pandemia globale është parashikuar prej kohësh nga elitat globale dhe është përdorur për të lehtësuar dhe errësuar rishpërndarjen më të madhe të pasurisë në historinë njerëzore;

👉 Metodat e sigurta, të thjeshta dhe të lira të trajtimit dhe parandalimit të Covid-19 janë censuruar për të rritur pranimin e vaksinave;

👉 Efektiviteti i vaksinave është ekzagjeruar shumë dhe pyetjet e rëndësishme të sigurisë kanë mbetur pa përgjigje. (…)

Pas një kërkimi dhe hulumtimi të plotë, autorët vënë në dukje faktin se tani është koha për një zgjim global. Është koha për t’u bashkuar, për të kërkuar të vërtetën dhe për të rimarrë kontrollin e shëndetit tuaj.

Në fund të fundit, është frika dhe paniku i nxitur nga politikanët dhe mediat që po na heqin të drejtat e njeriut dhe po e çojnë shoqërinë drejt totalitarizmit. E vetmja mënyrë për të shmangur këtë fat është të rezistosh me guxim.

Masat e qeverisë janë të barabarta me një kufizim të paprecedentë të të drejtave dhe lirive qytetare. Nuk ka pse të jetë kështu. Ne kemi fuqinë për t’u bashkuar dhe luftuar – jo vetëm për shëndetin tonë, por edhe për lirinë tonë dhe për demokracinë.

“Covid-19: E gjithë e vërteta” është një ftesë për ju që të bashkoheni me të tjerët që po punojnë për një të ardhme të shëndetshme, të drejtë, demokratike dhe të lirë.

Bëhu drita që i jep fund »dimrit të errët«!

“Teknokratët qeveritarë, oligarkët miliarderë, farmacitë e mëdha, të dhënat e mëdha, mediat e mëdha, baronët grabitës të financave të larta dhe aparati i inteligjencës ushtarako-industriale i duan pandemitë për të njëjtat arsye që i duan luftërat dhe sulmet terroriste.

Fatkeqësitë ofrojnë mundësi praktike për të rritur fuqinë dhe pasurinë. (…) Demagogët autoritarë, bizneset e mëdha dhe plutokratët e pasur përdorin dislokime masive për të rishpërndarë pasurinë lart, për të zhdukur klasën e mesme, për të shfuqizuar liritë civile, për të privatizuar të mirën publike dhe për të zgjeruar kontrollin autoritar.

“Sapo tiranët marrin levat e pushtetit, ata imponojnë censurën Orwelliane dhe fillojnë t’i çmendin disidentët.” shkruan Robert F. Kennedy Jr. në parathënien e librit

———–

Burimi:

Covid-19: Die ganze Wahrheit

Enthullungen zum Great Reset, den Lockdowns, den Impfungen und der Neuen Normalitet

Dr. Joseph Mercola & Ronnie Cummins

https://www.kopp-verlag.de/a/covid-19%3a-die-ganze-wahrheit

………………………………..

IRRACIONALITETI I PLANDEMISË

_______________________

Urgjentisht …

ALBIN KURTI DUHET TË HAP KUTINË E PANDORËS DHE TË KËRKOJË NDRYSHIMIN E KUFIJVE …

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura