IRRACIONALITETI I PLANDEMISË

IRRACIONALITETI I PLANDEMISË

Nga Sheradin Berisha, Facebook 28.12.2021

Ka dy vjet që PLANdemia ka krijuar një irracionalitet në veprimet e njerëzve! Janë mjekët e lirë ata që  duhet ta shërojnë këtë plagë “kronike” të shkaktuar nga frika e panika, të cilën po e përhapin: OBSH-ja, BIGfarma, mainstream media dhe politika!

Kjo pamje që shihni në foto është një marrëzi, e cila përpiqet ta bëjë këtë absurditet realitet të durueshëm!

Shkrimtari i shquar amerikan, Josh Billings (1818 – 1885) ka thënë: “Problemi i shumë njerëzve nuk është injoranca e tyre, por fakti që nuk dinë që janë injorantë”!

Te zgjimi është shpëtimi!

_________

Nga arkivi

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10220015330950001&id=1125324528

_______________

INJORANCA ËSHTË “NATA” E MENDJES!

***

Shpresa është buka e të varfërve!

POLITIKANI NJË TREGTAR I SHPRESËS!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura