FEHMI LLADROVCI – MBI TË GJITHA ATDHEU!

FEHMI LLADROVCI – MBI TË GJITHA ATDHEU!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 22 shtator 2021

Në 23 vjetorin e rënies së K-dantit Fehmi Lladrovci

– “Mbi të gjitha Atdheu”, ka thënë në gjyq, Fehmi Lladrovci!

– U burgos në fillim të nëntorit 1985, pastaj u dënua me 10 vjet burg!

– Më 20 shtator 1985 fejohet me Xhevën, vetëm 45 ditë para arrestimit nga UDB-a famëkeqe!

– 13 vjet më vonë, më 22 shtator 1998, të dy ranë dëshmorë në vijën e parë të frontit!

Qoftë i përjetshëm kujtimi dhe lavdia për Fehmi e Xhevë Lladrovcin!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura