FLAMUR VEZAJ: TRIUMFOI ALEANCA BIZNESORE DHE JO PARIMORE E LDK-së

SHBA, 19 mars 2020: Po ndiqja me vemendje deklaraten e I.Mustafes alias ish-sekretarin e krahinor te Partise Komuniste i shqetesuar per marredheniet e Kosoves me SHBA-ne! U cudita se si ka mundesi nje komunist te shqetesohet per nje shtet kapitalist!!! Pavaresishte kesaj ti kthehem arsyetimeve MASHTRUESE qe dha Mustafa duke lene me stil si justifikim te fundit shkarkimin e ish-ministrit Veliu! Qe per mendimin tim eshte thjeshte nje alibi qe te futet perseri nen jorganin e Thaçit dhe biznesmeneve te tjere qe prej vitesh po e mjelin Kosoven!
#Mustafa ishte i shqetesuar per prishjen e marredhenive me SHBA-ne! Ai MASHTROJE hapur se Kosova po kercenohet me sanksione nga SHBA-ja! Edhe vet nuk e beson ate qe thote!!
Po si ti vene Kosoves sanksione me twiter!?
Po prej 2018 sa here ka pas deklarata te tilla ndaj qeverise Haradinaj, te cilit edhe vizen ja anuluan dhe pastaj perseri erdhi ne SHBA! Nuk ka sanksione sepse nuk i vendos ato nje ambasador qe gjithe diten rri para pasqyres! Ky eshte nje mashtrim i turpshem!
#Na qenka shqetesuar nga twiter i nje senatori apo dy senatoresh, por ai harron se ata bejne deklarata edhe sipas interesave te zyrave te lobimit! Kjo eshte qesharake dhe justifikim banal sepse ata jane ASKUSHI ose me sakte nje vote ose dy ne senat dhe asgje me shume! Dhe nuk kane as fuqi e as kapacitet te terheqin ushtrine amerikane nga Kosova! Thjeshte mbledhin fonde per zyren e tyre! Kaq!
#Kerkoje heqjen e menjehershme te tarifave ndaj Serbise! Po gjate fushates se zgjedhjeve dhe me pas kishte qendrim tjeter! Cka do te thote se per fushate ai MASHTROJE votuesit me iden e reciprocitetit! I fitoje votat me premtim reciprociteti dhe tani kerkon te hiqen! E thone se rrethanat kane ndryshuar, cilat rrethana asgje s’ka ndryshuar as ne qendrimin amerikane qe ka qene i njejte si para, gjate dhe pas zgjedhjeve qe te hiqen tarifat!

E cfare ndryshoi tani qe e bindi Mustafen e tarafet qe e komandojne ate?! Asgje thjeshte po i shkelin syrin Thaçit dhe tjereve per nje koalicion te mundshem mes tyre dhe zgjerimin e biznesit familjare me. Serbine!
#Ishte i shqetesuar per shkarkimin e ish-ministrit Veliu! Ketu jam dakord e ka shqetesuar aq shume sepse ka frike karrigen e tij nese nuk mban qendrimin qe kerkon Veliu dhe ca tjere ne Parti! Por prej kohesh Mustafa provokonte koalicionin me deklaratat e zv/kryeministrit Hoti qe disa here ka dal nga shinat e qeverise e qe duhej shkarkuar me kohe! E levizja e ish-ministrit Veliu e mbushi kupen per KM Kurti i cili edhe pse e dinte se ishte ne vazhden e provokimeve vendosi ta shkarkoje duke llogaritur te gjitha pasojat! Nuk mund te qeverisesh me ministra qe flasin sipas interesave personale dhe jo qeverise!
#Perfundimisht mendoj se V.Osmanit i ka ardhur mundesia e arte te bej levizjen e zgjuar qe te tregoje se ka dinjitet dhe nuk eshte e neperkembur e besoj se do te gjeje mbeshtetjen njesoje sic mori votat e qindra mijera votuesve dhe te dal kunder “parise” komuniste dhe biznesmeneve te çiftezuar me Thaçin qe prej kohesh punojne per pasurimin e tyre dhe jo te miren e vendit!

#Qeveria_nuk_rri_ne_kembe_me_patericat_e_Mustafes# 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura