GJYKATA: VDEKJA NGA VAKSINIMI KUNDËR KORONËS ËSHTË SI VDEKJA NGA VETËVRASJA! (Video)

Në Gjermani sigurimet shëndetësore refuzojnë të paguajnë dëmet nga vaksina “anti’covid”!

E tmerrshme! Vendimi skandaloz i një gjykate!

GJYKATA: VDEKJA NGA VAKSINIMI KUNDËR KORONËS ËSHTË SI VDEKJA NGA VETËVRASJA! (Video)

m.kla.tv, më 28 mars 2022

Vendimi skandaloz i një gjykate: marrja e një rreziku vdekjeprurës si vaksinimi kundër Covid-19 është ligjërisht për t’u konsideruar si vetëvrasje, pasi vaksinimi nuk është i padëmshëm. Nëse, sipas gjykatës, një vaksinim vullnetar duhet të konsiderohet si vetëvrasje, a nuk është një vaksinim i detyrueshëm i mandatuar nga qeveria i barabartë me vrasje me pagesë?

https://www.facebook.com/1125324528/videos/pcb.10220386047337679/1856135458108512

***

Në Gjermani, kompanitë e sigurimit të aksidenteve refuzojnë kostot për dëmet pasuese nga “vaksinimi” i koronës. Në Francë, familja e gjyshit që vdiq nga vaksinimi kundër Covid paditi kompaninë e sigurimit të jetës pasi ajo refuzoi të paguante.

Arsyeja: Ju përjashtoni shprehimisht pagesën e dëmeve në rast vdekjeje për shkak të vaksinimit kundër Covid!

Vendimi skandaloz i gjykatës: marrja e një rreziku vdekjeprurës ligjërisht duhet të konsiderohet si vetëvrasje, pasi vaksinimi nuk është i padëmshëm. Gjyshi kishte marrë pjesë vullnetarisht dhe me përgjegjësinë e tij në një eksperiment – vaksinimin kundër Covid – dhe kishte pranuar me miratim një nga efektet anësore të njohura, përfshirë vdekjen.

Prandaj, kjo konsiderohet e vetëshkaktuar. Nëse, sipas gjykatës, një vaksinim vullnetar duhet të konsiderohet si vetëvrasje, a nuk është një vaksinim i detyrueshëm i mandatuar nga qeveria i barabartë me vrasje me pagesë?

***

Kompanitë e sigurimit refuzojnë pagesën dhe vendimin e gjykatës:

https://bit.ly/3rkMfzJ

https://bit.ly/3Hqa2nI

https://bit.ly/3rkO5k5

https://bit.ly/3GmKGWq

……..

(Shqipëruar nga Sheradin Berisha)

————

Burimi:

Gericht: Tod durch Corona-Impfung ist wie Tod durch Selbstmord!

https://m.kla.tv/de/2022-03-28/22062

***

Shtesë

Gjykata: Vdekja nga vaksinimi kundër koronës është si vdekja nga vetëvrasja!

https://kla.tv/22062

Vendimi skandaloz i një gjykate: marrja e një rreziku vdekjeprurës si vaksinimi kundër Covid-19 është ligjërisht për t’u konsideruar si vetëvrasje, pasi vaksinimi nuk është i padëmshëm.

———-

Burimi:

Gericht: Tod durch Corona-Impfung ist wie Tod durch Selbstmord!

https://mobile.twitter.com/Ker…/status/1508510056031129606

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura