HASHIM THAÇI ME NEGOCIATAT E BRUKSELIT PO E RREZIKON SOVRANITETIN E REPUBLIKËS

Facebook 26.01.2020

Hashim Thaci duhet të ik sa me parë, të jap dorëheqje!

***

Nga arkivi 28 qershor 2018!

HASHIM THAÇI ME NEGOCIATAT E BRUKSELIT PO E RREZIKON SOVRANITETIN E REPUBLIKËS, PRANDAJ DUHET TË NDALET ME FORCËN E PROTESTAVE TË VAZHDUESHME DERI NË DORËHEQJEN E TIJ!

Hashim Thaçi të enjten (më 28 qershor 2018) ka deklaruar se në negociatat përfundimtare me Serbinë që po zhvillohen në Bruksel “nuk do të ketë vija të kuqe sikurse se ka pasur nga Grupi i Kontaktit në bisedimet e Vjenës”, dhe se sipas tij kjo është një mundësi që Kosova nuk guxon ta humbë, përndryshe rrezikon të mbetet në pozicion si të Palestinës!!!

Paralajmërimet e Hashimit për heqjen e ‘vijave të kuqe’ dhe rrezikun e mbetjes së Kosovës në pozicionet si të Palestinës, janë treguesit e qartë se ai edhe pavarësinë – sovranitetin, integritetin territorial – kufijtë e Republikës, madje dhe pasuritë e vendit: Trepçën, Ujmanin etj., i ka vënë (në pazar) në tavolinën e negociatave me Serbinë!

***

Nga shkurti i vitit 2013 disa herë e kam përsëritur qëndrimin se, ky njeri duhet ndalur për ta ndalur të keqen që po ia sjelle vendit!

Së fundmi më 21 qershor kam shkruar si vijon:

“ME NEGOCIATAT E BRUKSELIT – KOSOVA PO RREZIKOHET NGA COPËTIMI!

Politika e ka copëzuar popullin, e ka shndërruar në masë, në turmë pa tru, duke e përkufizuar në vullnetin e liderëve! Me negociatat e Brukselit – Kosova po rrezikohet nga copëtimi! Shqiptar bashkohu kundër të keqes! Lëre anash vullnetin e liderit! Për t’i ndalur pazaret me Serbinë, sot duhet ndalur Hashimi&Co., nesër bëhet vonë!”

***

HASHIM THAÇI ME NEGOCIATAT E BRUKSELIT PO E RREZIKON SOVRANITETIN E REPUBLIKËS, PRANDAJ DUHET TË NDALET ME FORCËN E PROTESTAVE TË VAZHDUESHME DERI NË DORËHEQJEN E TIJ!

__________________

SHERADIN BERISHA: THIRRJA IME E PËRSËRITUR: “O MILET, ËSHTË MOMENTI I FUNDIT QË HASHIM THAҪI TË NDALET – NGA BOSNJËZIMI I KOSOVËS!”

***

SHERADIN BERISHA: OO MILET ËSHTË KOHA E FUNDIT PËR DORËHEQJEN E HASHIM THAҪIT NGA POSTI I PRESIDENTIT!

Total
0
Shares
2 comments
 1. HEU, HASHIM THAÇI ME NEGOCITATA N’BRUKSEL PO RREZIKON SOVRANITETIN
  E REBUBLIKËS!” NËSE NUK I KUPTOJMË TRADHTITË EDHE OH, TRAGJEDITË NGA
  HISTORIA; DO T’NA PËRSERITEJ EDHE TERSE VRITEJ PRAPË TË PRAPË MU NGA
  MIZORIA!! MALLKIMI I GJAKUT DHE KALLKRIMI I PRAGUT, DO T’NA MALLKOJË E
  SHKALLMOJË, SA DO TË I MARRIM ME QAFË, PËR KAFE ORRE GAFE, SA DO T’NA
  VARSË DHE PLASË TRADHTIA DHE TRAGJEDIA MBARË KOMBËTARE OH, MBARË
  SHQIPTARE!!. NUK KA PRAG PA U KTHYE; OU ME GJAK O ME KRYE! AH, SHQIPJA
  E KA VRARË NJË HERË TRDHTINË MES PARIZIT; TEK TOPTANI DHE ZOGOLI HEJ,
  PREK ROPTANI E GOGOLI; NUK GUXON PERSERITEJ, NUK DURON TËRSE VRITEJ!
  MANI USA

 2. O Mani elita globale komandon politiken me kukullat me tela si Hashim Thaci etj.
  Duhet ta kuptosh kete gje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura