HEPATITI!

HEPATITI!

Nga Sheradin Berrisha, Pashtriku 25 Prill 2022

Një hepatit po prek fëmijët në mbarë botën!

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) të shtunën në mbrëmje ka deklaruar se te 169 të mitur nga një muaj deri në 16 vjeç është zbuluar “hepatiti i rëndë me origjinë të panjohur”, ndërkohë që një fëmijë ka humbur jetën ndërsa 17 të tjerë i janë nënshtruar transplantit të mëlçisë. Sipas OBSH është ende e paqartë nëse janë shtuar të prekurit me hepatit apo është rritur ndërgjegjësimi dhe po zbulohen raste të padiagnostikuara.

Në të dhënat klinike të Pfizer-it, rezulton se nga vaksina mund shkaktohet edhe Hepatiti!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura