KUSH E ORGANIZOI GRUSHTSHTETIN NË TURQI?!

Pashtriku.org, 27. 10. 2016: Në një intervistë të përgatitur nga gazeta “Impakt”, gjenerali Hajro Limaj, publicisti Alfred Cako dhe historiani Olsi Jazexhi diskutojnë mbi grushtin e shtetit në Turqi, gjeopolitikën e lindjes së mesme, teoritë mbi mumdësitë e zgjidhjeve të konflikteve aktuale. Të pyetur nga moderatorja Migena Balla të ftuarit: Hajro Limaj thotë se grushti i shtetit ishte një inskenim nga Erdogan, ndërsa A.Cako dhe O.Jazexhi deklarojnë, se ishte një organizim nga shërbimet sekrete perëndimore…

Shikoni videon:

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura