TERRORIZMI ‘MADE IN THE USA’. LUFTA GLOBALE KUNDËR TERRORIZMIT ËSHTË NJË FABRIKIM, NJË GËNJESHTËR E MADHE DHE NJË KRIM KUNDËR NJERËZIMIT!

Pashtriku.org, 23. 03. 2015 – Akademiku dhe shkrimtari i njohur Dr. Michel Chossudovsky deklaroi se e ashtuquajtura “Lufta kundër terrorizmit” është vetëm një mënyrë për të përhapur hegjemoninë globale të Amerikës dhe për të krijuar një ‘Rend të Ri Botëror’. Dr.Chossudovsky tha se terrorizmi është prodhuar në Shtetet e Bashkuara dhe se terroristët nuk janë produkt i botës muslimane. Sipas tij, lufta globale e Amerikës kundër terrorizmit është përdorur për të nxjerrë ligje anti-terrorizëm, të cilat demonizojnë muslimanët në botën perëndimore dhe nxisin islamofobinë. Duke elaboruar argumentin e tij, Dr. Çhossudovsky – tha – se NATO ishte përgjegjëse për rekrutim të anëtarëve të Shtetit Islamik, ndërkohë që Izraeli po financon “element të xhihadit global brenda Sirisë.”
Dr. Chossudovsky, i cili është themeluesi i ‘Qendrës për Hulumtime dhe Globalizim’, më tej theksoi se lufta globale kundër terrorizmit është një fabrikim, një gënjeshtër e madhe dhe një krim kundër njerëzimit. Në përforcim të argumenteve të Dr. Çhossudovsky’t, shkencëtari i shquar politik, reformisti islamik dhe aktivisti malajzian Dr. Chandra Muzaffar, tha se Shtetete Bashkuara gjithmonë kanë manipuluar fenë për të përhapur hegjemoninë e vet globale në shtetet sovrane.

– Akademiku dhe shkrimtari i njohur Dr. Michel Chossudovsky –

***
Terrorism is “Made in the USA”. The Global War on Terrorism is a Fabrication, A Big Lie
By Prof Michel Chossudovsky

Prominent academic and author Dr Michel Chossudovsky warned that the so-called war on terrorism is a front to propagate America’s global hegemony and create a New World Order. Dr Chossudovsky said terrorism is made in the US and that terrorists are not the product of the Muslim world. According to him, the US global war on terrorism was used to enact anti-terrorism laws that demonised Muslims in the Western world and created Islamophobia. Elaborating on his argument, Dr Chossudovsky said that NATO was responsible for recruiting members of the Islamic state while Israel is funding “global jihad elements inside Syria”. Dr Chossudovsky, who is also the founder of the Centre for Research and Globalisation, further emphasised that the global war on terrorism is a fabrication, a big lie and a crime against humanity. Echoing Dr Chossudovsky’s arguments, Malaysia’s prominent political scientist, Islamic reformist and activist Dr Chandra Muzaffar said that the US has always manipulated religion to further its global hegemony on sovereign states.

***
Burimin origjinal lexoni këtu:
Terrorism is “Made in the USA”. The Global War on Terrorism is a Fabrication, A Big Lie
http://www.globalresearch.ca/terrorism-is-made-in-t…/5435816
***
Terrorism is “Made in the USA”. The Global War on Terrorism is a Fabrication, A Big Lie
http://investmentwatchblog.com/terrorism-is-made-in-the-usa-the-global-war-on-terrorism-is-a-fabrication-a-big-lie/
***
Terrorism is “Made in the USA”. The Global War on Terrorism is a Fabrication, A Big Lie
http://thedailycoin.org/?p=21678#sthash.SftYEvhS.dpbs

===================

ARRESTOHEN USHTARAKËT AMERIKANË DHE IZRAELITË NË BAZËN E “ISIS’it, NGA FORCAT IRAKIANE KUNDER TERRORIZMIT”!!!!
Sipas medieve të huaja, këshilltarë ushtarakë amerikanë dhe izraelitë janë arrestuar nga forcat irakiane kunder terrorizmit, përderisa po ndihmonin terroristët e ISIS-it në Irak. Agjencia e lajmeve në Irak, “Sama News Agency”, ka bërë të ditur se tre nga të arrestuarit dispononin pasaporta amerikane dhe izraelite, ndërkaq i katërti kishte pasaportë nga shtetet arabe të Gjirit Persik. Ndërkaq sipas “Tasnim News Reports”: Këshilltarët e jashtëm ishin kapur në bazën kryesore, përgjegjëse për kontrollimin e operacioneve të ISIS-it, e vendosur në provincën veriore të Nineveh. Raportohet se gjatë operacionit, janë vrarë edhe një numër i luftëtarëve të ISIS-it, duke shtuar se këshilltarët e huaj janë arrestuar dhe transferuar në një qendër të sigurisë në kryeqytetin Bagdad.
***
Lexoni origjinalin këtu:
US, Israeli Military Advisors Arrested In Iraq, Accused Of Aiding ISIS
http://www.stopdebezetting.com/wereldpers/us-israeli-military-advisors-arrested-in-iraq-accused-of-aiding-isis.html
***
US, Israeli Military Advisors Arrested In Iraq, Accused Of Aiding ISIS –
http://yournewswire.com/us-israeli-military-advisors-arrested-in-iraq-accused-of-aiding-isis/
***
America Finances ISIS Terrorists: US and Israeli Military Advisors Arrested In Iraq, Employed by ISIS Militia
http://www.globalresearch.ca/america-finances-isis-us-and-israeli-military-advisors-arrested-in-iraq-for-aiding-isis-fighters/5436525

………………………………………………………………………….

(Përgatiti editori i pashtriku.org, sh.b) 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura