MASHTRIMI POLITIK TË ÇON TE RREBELIMI DHE RICIKLIMI NË PUSHTET! (VIDEO)

MASHTRIMI POLITIK TË ÇON TE RREBELIMI DHE RICIKLIMI NË PUSHTET!

Nga Sheradin Berisha, Pashtriku 11 janar 2023

Politikanët kur nuk i mbajnë fjalët e premtimit zgjedhin rrugën e mashtrimit. Rrjedhimisht në politik “mënyra më e mirë për ta mbajtur fjalën është të mos e japësh atë”, ka thënë gjenerali francez, Napoleon Bonaparte, (1769 – 1821).

Ndërkaq shkrimtari i shquar spanjoll, Miguel de Servantes, (1547 – 1616) thoshte: “Nuk është punë që të nderon, t’ia hedhësh atij që të beson”.

Prandaj “e keqja triumfon, falë njerëzve të mirë që mashtron”, ka pohuar ekonomisti dhe sociologu francez, Pierre-Joseph Proudhon, (1809 – 1865).

Sot më shumë se kurrë politikanët që drejtojnë institucionet e shtetit, (ata të cilët u zotuan për ndryshim), duhet ta mbajnë fjalën për të mbetur të nderuar, dhe qytetarët të mos ndihen të mashtruar.

Në qoftë se ndodhë mashtrimi dhe zhgënjimi, bëhet i pashmangshëm rrebelimi në kuti votimi. Pastaj nis nga e para riciklimi i një mashtrimi me ata që ishin në pushtet qysh nga fillimi …

Rrjedhimisht vjen në pushtet SAMI BABA!

1. “Toka është afër autostradës. Një pjesë e tokës është shpronësuar. Diku rreth 50 euro arin e kemi ble. Kur është shpronësuar, nuk e di saktë, po diku 5, 6 ose 7 mijë euro ka qenë çmimi”, kështu ka thënë në emisionin “Kallxo Pernime” te Jeta Xharra, kryetari PDK-së në Skënderaj, Sami Lushtaku, të cilin drenicakët e kësaj komune e quajnë SAMI BABA! (…)

Për më tepër lexo: SAMI BABA

***

Ilustrime:

Dosja e shefave: Adem Grabovci $ Sami Lushtaku

***

Dosja e shefave: Adem Grabovci $ Njazi Kryeziu

Total
0
Shares
2 comments
 1. E dini qe keta jane vetem kukulla me tela te elites boterore qe komandon gjithe boten. Eshte ajo elite qe ka vrare dhe po vret vret me vaksina. Per berjen e vaksinave helmuese ne Kosove dhe ne cdo vend te botes elita globale nuk i morri leje ketyre dordolecave.

 2. EU, JU LUTEMI MOS BINI PRE E GËNJESHTRAVE FASHISTE, KANIBALISTE, PËR FALLCE EDHE TALLCE TË KRIMINELËVE
  QË DESHIROJNË, S’MËSHIROJNË, SHFRROSIN DHE ZHVARROSIN NJERËZIMIN, MBI PLANETIN TOKË DHE, GJËJA QË TË
  QENDROJNË EDHE JETOJNË QË TË DOMINOJNË VETËM KRIMINELËT, TEK SHFRIMINGELËT, QË SHKENCËTARËT EDHE
  VEPRIMTARËT, TA HUMBUN BESIMIN EDHE TA SHKRUMBIN PËSIMIN; NË INTELEGJENCËN EDHE SHKENCËN TEK ÇDO
  ORË, MINUT A SEKUND, ZBULOJNË DHE TRIUMFOJNË ME ZBULIME TË REJA, PËR TA SHPËTUAR TERË NJERZIMIN NGA
  KATASTROFAT NATYRALE, ILEGALE, KANIBALE, GLOBALE; DHE ELITA BOTËRORE E SOTIT NUK ËSHTË SIKUR ATO ELITA
  TË LASHTA, QË TENTONIN O KËRKONIN, QË TA DËMTONIN NJERËZIMIN EDHE MBARË KOMBET TERË KOMBËTARE DHE
  GJERË NDËRKOMBËTARE; POR, ME GJETJEN E ILAÇEVE PËR SHERIMIN E SHPETIMIN DHE ME VAKSINA OH, ÇKA DO TË
  THOTË, ME SHPETUAR VETËM NJË JETË NJERIU, LE MË TA SHPETOJË NGA KATAKLIZMA, BATAKRIZMA O, SHFAROSJE
  DHE VARROSJE, PËR SË VDEKURI DHE PËR SË GJALLI, NGA HELMIMET DHE INFEKTIMET MASIVE; NDOSHTA OH, EDHE
  PREJ TË KËQIVE, DREQËRIVE; QË KURRË HË BURRË A GRUA; NGA KJO GURRË A KRUA, APO PËRRUA O NUK PO NGOPËN
  AS NUK PO KOPËN, ME GJAK DHE PRAG TË VIKTIMËS, SI TË JETIMËS; PA BABË E PA NENË, SI PA SHKABË OR, EDHE PA
  GJENË; TË VËLLAZËRO RIHIRO FARË SHKRIPKA VËRRIA; ORE, PELLAZGO ILIRO TË MBARË SHQIPTARIA! NGA MANI USA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura