SHERADIN BERISHA: ALBIN VENDOS QYSH THEM UNË…!

Pashtriku, 28 shkurt 2020:
Kosova në këtë situatë është e ngratë, sepse është duar thatë. dhe si e tillë tërësisht e varur nga SHBA’BE… “Buldozheri” i Trampit, Grenelli (këto ditë kur po qëndron bashkë me Hashim Thaçin dhe Vuçiqin në SHBA) po i thotë Albinit, jo garantim, afatizim a pezullim por, taksa të hiqet pa diskutim, pa garantim, pezullim e afatizim!
Òª
ka do të thotë kjo?
Kjo do të thotë, “Albin në emër të atyre që të votuan, vendos ashtu qysh them unë – Grenelli (!), sepse marrëveshja finale Kosovë – Serbi është gati, vetëm duhet të nënshkruhet”!
Në këtë rast Grenelli është më i forti, dhe forca e tij flet vet, ndërsa Albini është më i dobët dhe fjala e tij s’na ndihmonë dot!!
Rroftë Grenelli! Òªka po prisni (?) duartrokisni!
Luaje mac kryet e bullit, sepse i forti të rrah e s’të le me qajt!
Në këtë gjendje të krijuar, masa, mediet dhe (b)analistët televiziv, në vend se të mbrojnë interesin shtetëror e kombëtar, ata/o më shumë e (b)analizojnë këtë interes, duke marrë rolin e tifozit partiak! Sa keq! Kthjellu shqipe!
 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura