MË 26 MAJ 2018 NË SHKUP KL ‘ABC POETIKE’ DHE SHK ‘KOÇO RACIN’ ORGANIZOJNË MANIFESTIM KULTURO-ARTISTIK

Pashtriku.org, 16 maj 2018: Klubi Letrar ”ABC POETIKE” dhe Shtëpia e Kulturës ”Koço Racin” në Shkup organizojnë Manifestim të përbashkët kulturo-artistik.
1/.
Ekspozitë e përbashkët figurative ku prezentohen dy piktor nga Republika e Maqedonisë (Afrim Shatku dhe Fatmir Stavileci) si dhe dy piktor nga Republika e Kosovës (Idriz Berisha Xhixhi dhe piktori Shahadin Mejzini Profi ).
2/.
Promovim i Monografive të dy bashkëshorteve të dëshmorëve, zonjës Zarije Zenuni Bajrami dhe Xhyhere Vezaj Maqkaj)
3/.
ORË POETIKE
”Poezia s’njeh kufi ”
Manifestimi do te mbahet me 26 Maj 2018 / ora 13 në sallën e SH.K ”Koço Racin”- Shkup.
Ju mirëpresim.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura