NE JEMI NJË (WE ARE ONE)!

Fati ynë është në duart tona!

NE JEMI NJË (WE ARE ONE)!

Nga Sheradin Berisha, (Facebook, 17 dhjetor 2021)

Historikisht “përça e sundo” ka qenë formula e sundimtarëve. Sot sistemi piramidalë i sundimtarëve global përmes PLANdemisë, duke ushtruar pushtetin e dhunës shumëdimensionale, njerëzimin po përpiqet ta ndaj në dy grupime, në të VAKSINUAR dhe të pa VAKSINUAR, në mënyrë që të krijojë një përçarje të përhershme armiqsie midis tyre.

TË VAKSINUARIT dhe të PA VAKSINUARIT jemi NJË! Pse? Sepse jetojmë bashkë, në një familje, në një shtëpi, në një lagje, në një fshat, në një qytet, në një trevë, në një shtet, në një kontinent, jetojmë në një PLANET.

Ne (të VAX dhe të pa VAX) jemi 95 %, dhe nuk jemi armiq të njëri tjetrit. Ne kemi të njejtën dëshirë, të jetojmë të qetë dhe të lirë!

Ata (sundimtarët) janë 5% që e përbëjnë aparatin e dhunës.

Prandaj ne jemi shumicë ata janë pakicë. Përçarja jonë ata i forcon, bashkimi ynë ata i dobëson!

Ne duhet të qëndrojmë bashkë dhe ta mirëkuptojmë njëri tjetrin për ta mundur të keqen!

Fati ynë është në duart tona!

Te zgjimi e bashkimi është fitimi!

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura