NEXHMIJE&NEZIR MEHMETAJ: HUMBJA E PUBLICISTIT ADNAN ABRASHI, VARFËRON KULTURËN DHE ARTIN SHQIPTAR

Delemont, 04. 11. 2013 – Sot nga portali “Pashtriku.org” na erdhi lajmi se u nda nga jeta gazetari, publicisti i vyer Adnan Abrashi. Ky lajm do të jehojë thekshëm tek inteligjencia shqiptare si në atdhe dhe gjithë diasporën shqiptare. Humbja e publicistit Adnan Abrashi, varfëron kulturën dhe artin shqiptar. Por, vepra e tij do të mbetet e gjallë ndër ne e ndër breza që do të vijnë si ndihmesë e madhe e pazëvendësueshme si dëshmi e një gazetari të madh. Familjes së tij të pikëlluar që në këtë rast kanë humbur më të dashurin e tyre, u shkojnë shprehjet e ndjenjave tona më të thella ngushëlluese!
I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!
Nexhmije dhe Nezir Mehmetaj
Shkolla Shqipe në Jura – Zvicër
Delemont, 04. 11. 2013


– Prizren, 10 gusht 2013 – 

Me kolegët e dashur Adnan Abrashin (tashmë i ndjerë) dhe Demir Reshitin.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura