NJË IDE E MIRË! E NISIM?

NJË IDE E MIRË! E NISIM?

Editori, 25 tetor 2021

“Kur hani fruta, bërthamat e tyre mos i hidhni poshtë, i thani dhe i fusni në një qese, dhe mbajini në makinë. Kur të gjendeni në rrugë hidhini nga dritarja në zona që nuk ka pemë… dhe ikni.

Natyra mëmë do kujdeset vet të mbijnë.

Në vendet aziatike si Tajlandë ose Malajzi ka vite që e praktikojnë dhe tani kudo kanë fruta.

I hedhim bërthamat ne TOKË dhe JO në koshin e plehrave…

Do ta shikoni dhe vet, bërthamat që hodhet në tokë para 3 vjetësh, tani kanë nxjerr fruta. Dhe sa do gezoheni me krijimin tuaj.

Ndodh!

Besojeni!

Si thoni e nisim? Ide e bukur!!!! “

Bëjeni Copy Paste ose Share në faqen tuaj që të mund të përfshihen sa më shumë njerëz në këtë NISMË…

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura