POLITIKA PO KRIJON FRIKË KOLEKTIVE! TESTI “PCR” NUK ËSHTË I PËRSHTATSHËM PËR DIAGNOSTIKIM

Nga arkivi i FB, më 12 prill 2021

POLITIKA PO KRIJON FRIKË KOLEKTIVE! TESTI “PCR” NUK ËSHTË I PËRSHTATSHËM PËR DIAGNOSTIKIM

Nga Sheradin Berisha, 12 prill 2021

Krimi s’ka brirë, shpërfaqet edhe në këtë mënyrë! Të hapim syrin e mendjes, sepse sytë e ballit nuk po na bëjnë dritë!

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Është Politika ajo që përmes medieve po krijonë frikë e panik kolektive, duke i detyruar njerëzit të zbatojnë masat diskriminuese: distancë – maskë – dezinfektim dhe të vaksinohen me detyrim! Nga kjo psikozë kolektive pushojnë ëndërrat për jetë! Prandaj me të drejtë “jeta fillon aty ku merr fund frika” ka thënë Osho 1931 – 1990.

Për më tepër “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, ka thënë shkrimtari amerikan, Mark Twein (1835 – 1910)

Më shumë se një vit rresht gjatë plandemisë kemi dëgjuar thënien “unë i besoj shkencës”! Por shkenca nuk është besim, është dije! “Mu desht të eleminoja dijen, me qëllim që t’i bëja vend besimit”, thoshte filozofi Imanuel Kanti (1724-1804).

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

******

Me shifrat e rrejshme nga testi PCR janë marrë vendime diskriminuese e kriminale kundër njeriut!

Nga arkivi, më 31 Mars 2021

Gjykata austriake rrëzon vendimin:

TESTI “PCR” NUK ËSHTË I PËRSHTATSHËM PËR DIAGNOSTIKIM

“Në emër të Republikës” u dha një vendim i bujshëm më 24 mars me numrin e referencës VGW-103/048/3227/2021-2, duke i dhënë një shuplakë të fortë politikës së panikut të qeverisë Kurz. Gjykata deklaron në disa vende se një test PCR nuk është i përshtatshëm për të përcaktuar infektivitetin. Ky gjykim ndoshta faktikisht i saktë hedh poshtë në mënyrë indirekte të gjithë politikën e koronës në Austri, e cila bazohet pikërisht në këtë test.

Nga Michael Mayrhofer, 31 mars 2021

Gjykata Administrative e Vjenës ka miratuar ankesën e FPÖ-së kundër ndalimit të takimit të tyre të planifikuar për 31 janar në Vjenë. “Ndalimi ishte i gabuar”, thuhet në emër të republikës.

Në arsyetimin e vendimit, gjykata, në bazë të studimeve shkencore, shpjegon se arsyetimi për ndalimin e paraqitur nga Shtabi i Policisë së Shtetit të Vjenës është plotësisht i pabazuar.

Gjykata pajtohet me deklaratat në ankesë “për të gjitha pikat” dhe madje shkon përtej argumenteve të paraqitura nga vetë FPÖ. Në veçanti, kriteret dhe përkufizimet e përdorura për të përcaktuar numrin e të prekurve nga korona po vihen në dyshim masivisht.

“Testi PCR nuk është i përshtatshëm për diagnostikim”

Theksohet shprehimisht se edhe sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), “një test PCR nuk është i përshtatshëm për diagnostikim dhe për rrjedhojë në vetvete nuk thotë asgjë për sëmundjen apo infeksionin e një personi”.

Megjithatë, Ministri i Shëndetësisë përdor një përkufizim krejtësisht të ndryshëm, shumë më të gjerë të rastit për sëmundjet Covid-19, i cili nuk mund të përdoret për të justifikuar ndalimin e një takimi, sepse:

– A duhet të kishte përdorur Komisioni i Koronës përkufizimin e rastit të Ministrit të Shëndetësisë dhe jo atë të OBSH-së; kështu që çdo deklaratë e numrave për “të sëmurë/të infektuar” është e gabuar.

– Gjykata arrin në përfundimin se “informacioni” i shërbimit shëndetësor të qytetit të Vjenës, mbi të cilin bazohej ndalimi nga Shtabi i Policisë së Shtetit të Vjenës, “nuk përmban asnjë deklaratë dhe konstatim të vlefshëm dhe të bazuar në prova për epideminë”.

Gjykata fjalë për fjalë:

Bazuar në përcaktimet e Ministrit të Shëndetësisë, “Përkufizimi i rastit Covid-19” të datës 23 dhjetor 2020, “rast i konfirmuar” është 1) çdo person me dëshmi të acidit nukleik specifik SARS-CoV-2 (test PCR, shënim), pavarësisht nga manifestimi klinik ose

2) çdo person me dëshmi të antigjenit specifik për SARS-CoV që plotëson kriteret klinike ose 3) çdo person me dëshmi të antigjenit specifik për SARS-CoV që plotëson kriteret epidemiologjike.

 Pra, asnjë nga tre “rastet e konfirmuara” të përcaktuara nga Ministri i Shëndetësisë nuk plotëson kërkesat e termit të OBSH-së “ i sëmurë/infektuar”. Mbështetja e vetme në testin PCR (rasti 1 i konfirmuar) refuzohet nga OBSH (…)

Këtu është vendimi origjinal në faqen Tagesstimme: Gjykata Administrative e Vjenës

(Vendimin mund ta lexoni te burimi në origjinal)

***

FPÖ do të paraqesë sot për publikun detaje të mëtejshme nga gjetja novatore. Zëvendëskryetari i klubit Dagmar Belakowitsch dhe zëdhënësi i shëndetësisë Gerhard Kaniak kanë thirrur një konferencë për shtyp në orën 11:00, e cila mund të ndiqet drejtpërdrejt në FPÖ TV: (videon mund ta shikoni te burimi)

/ Përgatiti në shqip, Sheradin Berisha /

————-

Burimi:

Österreichisches Gericht kippt Urteil: PCR-Test nicht zur Diagnostik geeignet /

31. März 2021 von Michael Mayrhofer

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura