LIBRI – 2025 – AKTI I PARAFUNDIT 

Të lexojmë që të mësojmë kah po shkojmë!

LIBRI – 2025 – AKTI I PARAFUNDIT 

(Pse humbasim shtëpinë, lirinë dhe sigurinë) nga autori dr.Joachim Sonntag

Përmbajtja e librit: “2025 – Akti i parafundit…”

Në vitin 2001 kishte një dokument në faqen zyrtare të NASA-s për një kohë të shkurtër, por ai u zhduk po aq shpejt. Natyrisht, lëshimi ishte vetëm një gabim teknik. Dokumenti titullohej “E ardhmja është tani! Çështjet strategjike të së ardhmes dhe luftërat e NASA-s – Rreth 2025”.

Ky manifest është një zhvillim i mëtejshëm i dokumentit të diskutueshëm Top Sekret “Armët e heshtura për luftëra të qeta”. E diskutueshme sepse autenticiteti nuk mund të konfirmohej.

Viti “2025” është huazuar nga dokumenti i NASA-s dhe është sinonim i ditës X. Dita në të cilën do të ndodhë marrja globale e pushtetit nga elita nga procesi zvarritës i globalizimit (në të cilin po gjendemi aktualisht).

Pas 11 shtatorit bota ndryshoi rrënjësisht. Në librin e tij të vitit 2018, MISIONI I PAMUNDUR 9/11, autori i tij, Oliver Janisch, shtroi pyetjen: si e bënë atë?

Ndërsa libri “2025 – Akti i parafundit…” shtron pyetjen: Pse e bënë atë?

Globalizimi është mbulesa e elitës financiare të botës. Ata e kanë planifikuar për një kohë të gjatë dhe qëllimet e tyre janë tepër keqdashëse. Por ishte vetëm shpërbërja e kundërshtarit kryesor, bllokut lindor me qendër BRSS, që i afroi këto fuqi me qëllimin e tyre: nënshtrimin e botës nën sundimin e tyre. Ky rregull ka një emër: Rendi i Ri Botëror – NWO.

Pra Globalizimi i shtyrë me gjithë dhunën, detyra për të qenë njerëz të mirë, masat represive kundër atyre që mendojnë ndryshe (disidentëve politikë) dhe shpërlarja e pandalshme e trurit nga media…

***

Çfarë marrim:

– Transferim falas të mallrave, kapitalit dhe punës,

– Kapitalizëm i pakontrolluar,

– Kontroll total i njerëzve,

– Vaksinim i detyrueshëm,

– Sëmundjet artificiale,

– Kontrolli i lindjes,

– Çipi i implantuar RFID…

***

Çfarë humbasim:

– Atdheun, kombin dhe identitetin,

– Sigurinë dhe lirinë personale,

– Demokracinë, shtetin e mirëqenies dhe lirinë e shprehjes,

– Shtetin e së drejtës (sundimin e ligjit) dhe pronën private,

– Inteligjencën dhe krijimtarinë,

– Diversitetin e kulturave,

– Paratë e gatshme – fizike (kesh)…

——-

Kush është Dr. Joachim Sonntag

Dr. Joachim Sonntag, i lindur më 11 gusht 1945, ka doktoruar në fizikë dhe ka studiuar në Universitetin Teknik të Dresdenit. Në fillim të tetorit 1989 ai i ktheu shpinën RDGJ-së duke kaluar kufirin e hapur për në Austri pranë Sopron/Hungarisë dhe që atëherë jeton dhe punon në Dortmund. Fusha e tij e punës janë lidhjet shumëfazore dhe vetitë e tyre elektrike dhe magnetike, për të cilat ka botuar një sërë punimesh themelore në revista kryesore shkencore ndërkombëtare. Me përvojat personale që kishte në të dy shtetet gjermane, ish-RDGJ para ribashkimit dhe RFGJ më pas, rreth vitit 2005 ai mori përshtypjen se RFGJ-ja po merrte tipare që ai i njihte që nga koha e tij në RDGJ. Dhe pasi iu desh të shikonte sesi grupet e dhunshme ekstremiste të majtë u bënë gjithnjë e më të pranishme në perceptimin e publikut para syve të tij, ai theu heshtjen. Hapja e paligjshme e kufirit në shtator 2015 dhe ngjarjet e Vitit të Ri në Këln ishin një sinjal zgjimi për të se diçka nuk po shkon mirë në këtë drejtim. Që atëherë, Dr. Joachim Sonntag, duke iu përgjigjur një pyetjeje që ndërhyn me forcë: A po vepron qeveria jonë nën kontrollin e jashtëm? /filloj të shkruaj libra për këtë problem…/

Burimi: https://www.buchkomplizen.de/joachim-sonntag.html

(Shqipëruar: nga Sheradin Berisha, Pashtriku 24 Mars 2022)

——–

Burimet:

2025 – Der vorletzte Akt / Warum wir Heimat, Freiheit und Sicherheit verlieren, Joachim Sonntag

https://www.thalia.de/shop/home/artikeldetails/A1054374687

***

2025 – Der vorletzte Akt / Warum wir Heimat, Freiheit und Sicherheit verlieren / Autor: Joachim Sonntag

https://www.weltbild.de/artikel/buch/2025-der-vorletzte-akt_25956240-1

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura