POLITIKA PO KRIJON FRIKË KOLEKTIVE!

Në kulmin e frikës kolektive, më 12.04.2021 kam ngritur zërin kundër kësaj murtaje kriminale!

POLITIKA PO KRIJON FRIKË KOLEKTIVE!

Nga Sheradin Berisha

Krimi s’ka brirë, shpërfaqet edhe në këtë mënyrë! Të hapim syrin e mendjes, sepse sytë e ballit nuk po na bëjnë dritë!

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! Është Politika ajo që përmes medieve po krijonë frikë e panik kolektive, duke i detyruar njerëzit të zbatojnë masat diskriminuese: distancë – maskë – dezinfektim dhe të vaksinohen me detyrim! Nga kjo psikozë kolektive pushojnë ëndërrat për jetë! Prandaj me të drejtë “jeta fillon aty ku merr fund frika” ka thënë Osho 1931 – 1990.

Për më tepër “është shumë më lehtë t’i mashtrosh njerëzit se, t’i bindësh që janë mashtruar”, ka thënë shkrimtari amerikan, Mark Twein (1835 – 1910)

Më shumë se një vit rresht gjatë plandemisë kemi dëgjuar thënien “unë i besoj shkencës”! Por shkenca nuk është besim, është dije! “Mu desht të eleminoja dijen, me qëllim që t’i bëja vend besimit”, thoshte filozofi Imanuel Kanti (1724-1804).

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

+++++

Nga arkivi, më 12. 04. 2021

POLITIKA PO KRIJON FRIKË KOLEKTIVE!

Nga Sheradin Berisha

https://www.facebook.com/1125324528/posts/10218811692979804/

Një foto flet më shumë se 1000 fjalë!

*************

JETA PA FRIKË KA KUPTIM!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura