JETA PA FRIKË KA KUPTIM!

Një vit më parë (më 20 tetor 2021) kur dominonte frika kolektive kam ngritur zërin për zgjim!

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

JETA PA FRIKË KA KUPTIM!

Nga Sheradin Berisha

Ky “Mendjeholli” në foto zbulon “mbrojtje efikase” për t’i respektuar nga frika masat diskriminuese të politikës në emër të ruajtjes së “shëndetit publik”!

Dihet mirëfilli se frika bllokon trurin, dhe na bën pa “mend”! Rrjedhimisht njeriu sa më shumë mendon e kupton, aq më pak frikohet! Andaj në këtë drejtim jeta pa frikë ka kuptim!

Në këtë kuptim njeriu nga frika “vdes” çdo ditë, prandaj me të drejt dijetari Osho (1931 – 1990) ka thënë: “Jeta fillon aty ku merr fund frika.”

Sa më shumë që e kuptojmë qëllimin e regjisorëve të kësaj plandemie kriminale aq më pak do të kemi frikë e panik!

Kimistja dhe fizikantja e shquar polake, Mari Kyri (1867 – 1934) thotë: “Asgjë në jetë nuk duhet patur frikë, vetëm duhet kuptuar. Tani është koha për të kuptuar më shumë, me qëllim që të kemi frikë më pak.”

#Jeto #pa #frikë

++++++++++++

Nga arkivi i fb, 20.10.2021

Te zgjimi është shpëtimi 🤝

JETA PA FRIKË KA KUPTIM!

Nga Sheradin Berisha

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219697251878223&id=1125324528

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura