SHERADIN BERISHA: JEMI BËRË ‘LIBËR I PALEXUAR’!

Pashtriku, 17 shkurt 2020: Sot në shoqërinë tonë pak (për të mos thënë aspak) lexohet libri, dhe në shumë sfera të jetës antivlera dominon mbi vlerën! Prandaj rrjedhimisht më i miri në mesin e të keqinjëve shihet si ‘libër i palexuar’!
A jemi mirë në mend apo jemi çmend?
‘Ka krime më të këqija se djegia e librave. Një prej tyre është të mos i lexosh ato’, thotë shkrimtari ruso’amerikan, Joseph Brodsky, 1940 – 1996.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura