SHERADIN BERISHA: KUKULLAT DHE DEPUTETËT E 11 QERSHORIT!

Pashtriku.org, 8 qershor 2017: Duke e ditur mënyrën se si janë konstruktuar listat e kandidatëve për deputetë (nga shefat e partive), me 11 qershor për Kuvendin (lexo-Teatrin) e Kosovës, sovrani meqë s’ka zgjidhje tjetër do të voton:
1. Për më shumë kukulla, të cilat (përveç që s’mund të ndryshojnë gjininë) me lehtësi e ndrrojnë koalicionin, partinë, bindjen, qëndrimin etj., për agjendat e ndryshme politike, si: demarkacioni, asociacioni, dialogu dhe negociatat për marrëveshje të reja me Serbinë, për Trepçën, Ujmanin, KEK’un, Telekomin, dhe shitjen e aseteve tjera kombëtare etj.;
2. dhe më pak deputetë, të cilët do të angazhohen për intersa jetike të qytetarëve, si për: zhvillim ekonomik, punësim, rritje pagash, mirëqenje sociale etj.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura