COVID-19 NJË MASHTRIM I MADH GLOBAL!

COVID-19 NJË MASHTRIM I MADH GLOBAL!

Nga Sheradin Berisha, Facebook 31 mars 2020

Kush i ka mediat në dorë i ka edhe mendjet e njerëzve nën kontroll! “Në kohën e mashtrimit universal (global) të thuash të vërtetën është një akt revolucionar” – ka thënë autori i librit “1984”, shkrimtari i shquar anglez, George Orwell, 2903 – 1950.

Vdekjet nga virusi Covid19 janë minimale, në krahasim me vdekjet e përditshme nga sëmundjet e tjera!

Covid-19 është një mashtrim i madh global, jo një sëmundje virale vdekjepruse me përmasa të mëdha aq sa propagandohet në medie nga politika e multi’miliarderëve global!

Për më tepër Covid-19 është një shpikje e planifikuar mirë nga elita e bankierëve. Covidi po zhvillohet nën ‘kujdesin’ e Big’farmës (oligarkëve të farmaceutikës dhe jo vetëm) të ndihmuar nga politika dhe masmediat…!

Kjo “pandemi” duket të jetë një “arsyetim” i elitës për të imponuar vaksinën e Bill Gates … dhe pastaj gradualisht për të kaluar në “epokën e mikroçipit digjital”!

Kjo gjëmë globale ka nisur me izolim (karantinim) “maskë – distancë – dezinfektim” dhe dita ditës masat do të shtohen me kushtëzime të ndryshme për udhëtim nga një vend në vendin tjetër dhe jo vetëm, krejt kjo me qëllim të vaksinimit për të kaluar pastaj në çipim digjital!

Rrjedhimisht me këtë “pandemi” përveç pretendimit për reduktimin (uljen) e popullësisë dhe kontrollimin e sajë, mendohet që paratë fizike dhe të gjitha shërbimet tjera bankare të digjitalizohen!

Digjitalizimi mund të shkaktoj një transformim në ekonomi, dhe në fushat tjera jetësore! Rrjedhimisht me këtë zhvillim teknologjik (digjital), të cilin Shefi i Forumit Ekonomik Botëror, Klaus Schwab e ka quajtur “Revolucion i katërt Industrial”, do të shuhen qindramilionë vende të punës… dhe në këtë mënyrë  krijohet një situatë e re në tregun e punës. Kjo gjendje madje mund të ndikojë edhe në ndryshimin rrënjësorë të shkollimit përkatës që kemi sot!

***

Shikoni Videon:

Predictive Programming – The Human Microchipping Agenda -Full Documentary

—————

Lexoni e kthjelluni:

Hej njerëz COVID-19 është një mashtrim i madh, infektohen më shumë nga gripi se nga kjo pandemi:

***

Në këtë lidhje lexoni dhe dëgjoni, mjekun e shquar italian, Stefano Montanari, i cili e demaskon këtë mashtrim të madh:

***

Dëshmi ilustruese: lexoni të dhënat e vdekjeve në botë: janar – mars 2020, nga Dr.Michael L.Brown:

***

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura