SHERADIN BERISHA: NË 106 VJETORIN E KUVENDIT TË VLORËS, GËZUAR 28 NËNTORIN 1912!

Pashtriku.org, 27 nëntor 2018: Shqiptarët në gjithë gjeografinë etnike, tashmë shpirtin dhe mendjen e tyre e kanë përqendruar, te dita më e Madhe në historinë tonë Kombëtare, atje ku ka filluar numërimi i këtyre 106 vjetëve, më 28 Nëntor 1912! Pra në këtë ditë pikënisjeje për Pavarësinë e Shqipërisë në kufijtë e saj Etnik.
E quaj pikënisje për pavarësi, sepse më 28 nëntor 1912 – Shqipëria u shpallë e pavarur në 90 270 km2, por nuk u bë e tillë, mbeti e pabërë në tërësinë e saj.
Prandaj Shqipëria duhet të bëhet e Plotë!
Gëzuar 28 nëntorin 1912, këtë pikënisje të Pavarësisë!
Punë të mbarë në bërjen e Shqipërisë së Bashkuar!

———–
Shikoni filmin “Nëntori i Dytë” – 1982)

Ne foto me djalin tim, Pashtrikun!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura