SHERADIN BERISHA: VETËM ME TENDA NË SHESH MUND TË NDALET HASHIM THAÇI&Co!

Pashtriku.org, 29 shtaor 2018: Më 26, 28 dhe 29 shtator 2018, në rrjetin facebook – lidhur me protestën e Lëvizjes Vetëvendosje, datë 29 shtator, kam shkruar si më poshtë:
***
VETËM ME BARIKADIM GJITHËPOPULLORË MUND TË NDALET HASHIM THAÒªI!
Sheradin Berisha – 26 Shtator në 9:28 •
Më 29 shtator 2018, Lëvizja Vetëvendosje organizon protestë në Prishtinë për ‘ndalimin e Hashim Thaçit!’
– A mund të ndalet Hashimi me protestë dy orëshe dhe një spektakël muzikor?
– Jo nuk ndalet!
– Qysh mund të dalet?
– Me një padëgjueshmëri gjithëpopullore dhe barikadim paqësorë – me tenda në “sheshin Skënderbej” deri në largimin e tij nga pozita e presidentit!
– Uroj të ndodh kështu, ndryshe nuk ndalet ky njeri!

***
Sheradin Berisha – 28 Shtator 2018 në 6:23 •
PROTESTE PER TA NDALUR SERBINE…!

Ka 1001 arsye për të protestuar nesër në Sheshin Skënderbeu! Por ajo më urgjentja është Ndalja e Serbisë, e cila përmes negociatave po e cenon integritetin e Kosovës nga jashtë – permes ndryshimit të kufirit… dhe sovranitetin e saj nga brenda – përmes Zajednicës! Dhe rrjedhimisht për të ndalur Serbinë në këtë drejtim, fillimisht duhet të ndalet kryenegociatori i Kosovës, Hashim Thaçi! Sepse është e vërtetë se një popull s’mund t’i nënshtrohet një njeriu!
Hashimi dhe gjithë lozha e tij negociuese, nuk ndalet (një herë e përgjithmonë) vetëm me një protestë! Ai mund të ndalet me barikadim gjithëpopullorë, duke vendosur tenda në shesh, për të protestuar në mënyrë paqsore (le të ketë edhe spektakle muzikore) ditë e natë, deri në dorëheqjen e tij nga pozita e kryetarit të shtetit!
Uroj të ndodh kështu!
***
Sheradin Berisha – 29 shtator 2018, në orën 3:49
VETËM ME TENDA NË SHESH MUND TË NDALET HASHIM THAÒªI&Co!
N
ë këto momente në Prishtinë po mbahet protestë për ‘ndalimin e Hashim Thaçit!’
– A mund të ndalet Hashimi me protestë dy orëshe dhe një spektakël muzikor?
– Jo nuk ndalet!
– Qysh mund të dalet?
– Me një padëgjueshmëri gjithëpopullore dhe barikadim paqësorë – me tenda në “sheshin Skënderbej” deri në largimin e tij nga pozita e presidentit!
– Prandaj duhet të qëndrohet aty deri sa të jap dorëheqje ky Faqezi!

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura