SHERADIN BERISHA: ZAFIR, S’KA ÇKA I BËN GJYKATA SPECIALE LUFTËS TËNDE ÇLIRIMTARE!

Pashtriku, 11 dhjetor 2019: Nëna – bashkë me babain që nuk jeton më, na rritën me shumë mund e sakrificë, por nuk u përkulën dot kurrë, as në vitin 1981 – 83 kur ia burgosën tre djemtë, as në vitet 90’ta kur ia bastisnin shpeshherë shtëpinë, policia dhe UDB’a serbe, as gjatë luftës çlirimtare të UÇK-së kur të 4 djemtë i kishin në ballë të çdo situate! Dhe Nëna nuk do të ligshtohet as sot kur djali dhe vëllai ynë, Zafa – mori ftesë nga prokuroria e dhomave të specializuara në Hagë! Ajo e sfidoj të keqen në çdo kohë, dhe qëndroj e pamposhtur!
Zaf – vëllaçko, gjykata speciale s’ka cka i bën luftës tënde çlirimtare! Jemi me Ty!
***
Zafir Berisha-Nje jete per Kosove-Tetor-2012
http://www.youtube.com/watch?v=zbD8TQkXsxE

 

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Për siguri, kërkohet përdorimi i shërbimit reCAPTCHA të Google, i cili i nënshtrohet Politikës së Privatësisë dhe Kushteve të Përdorimit të Google.

Unë pajtohem me këto kushte.

Postime të Lidhura