SHUMË TË RINJ VDESIN NGA VAKSINIMI ‘C’, NË RASTE SHUMË TË RËNDA! (VIDEO)

Raporton infermierja e kujdesit intensiv:

SHUMË TË RINJ VDESIN NGA VAKSINIMI ‘C’, NË RASTE SHUMË TË RËNDA! (VIDEO)

Edukimi infermieror

Më 28 mars 2022

Dani ka guximin të tregojë fytyrën e saj. Ajo që ajo tregon në pak më pak se 8 minuta (dhe ka shumë më tepër) është përfaqësuese e asaj që kanë përjetuar shumë kolegë që nga fillimi i vaksinimit kundër Covid-19. Komplikime të rënda dhe vdekje nga kujdesi intensiv dhe repartet normale ose shtëpitë e pleqve.

Njerëzit vuajnë fate të vështira dhe vështirë se dikush kujdeset. Mjekët shikojnë nga ana tjetër, punojnë në mënyrë të shkujdesur ose kanë frikë të përballen me presionin e rrëfimit.

Por ne nuk kemi frikë dhe do të raportojmë gjithnjë e më shumë. Nuk duhen as shumë fjalë shpjegimi. Dëgjoni çfarë kanë për të thënë kolegët.

Kushdo që dëshiron të marrë pjesë dhe ka zemër të dalë nga hijet: Dërgoni raporte nga përvojat tuaja me komplikacionet e vaksinimit ose pacientët që kanë vuajtur të paktën në lidhje shkakësore dhe/ose të përkohshme me vaksinimin kundër Covid-19:

[email protected]

/Përgatiti në shqip, Sheradin Berisha, Facebook 21 Prill 2022 /

————

Burimet

Intensivschwester berichtet: Viele junge Menschen sterben an der C-Impfung, viele schwere Fälle

Pflegefueraufklaerung / March 28, 2022

https://rumble.com/vyuoov-intensivschwester-berichtet-viele-junge-menschen-sterben-an-der-c-impfung-v.html

***

Geimpft, erkrankt, gestorben: Eine Intensivschwester berichtet aus ihrem Berufsalltag / 23. April 2022

________

Shtojcë

DIKTATURA E KORONËS

Dije, rezistencë, liri – Nga Monica Donner (*) Më 26 Prill 2021

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të Lidhura